sesja w winnicy Turnau

Sesja w Winnicy Turnau. Najlepsze miejsca na sesje # 5

Dzisiaj przygotowałem 5 wpis z cyklu najlepsze miejsca na sesje. Tym razem opisuję miejsce, które oczarowało mnie od pierwszego wejrzenia. Fotografowałem tutaj kilkukrotnie i zapewne wiele razy jeszcze tutaj wrócę. Sesja w Winnicy Turnau, to doskonały pomysł na zdjęcia w Toskańskim klimacie na terenie województwa zachodniopomorskiego.

sesja w winnicy turnau
fot : www.michalwoloszyn.pl

1. Co to jest Winnica Turnau ?

Na samym początku wypadałoby zacząć od odpowiedzi na pytanie, co to jest Winnica Turnau ?. Jest to miejsce w województwie zachodniopomorskim, gdzie na 34h uprawiane są różne szczepy winorośli, a następnie z owoców produkowane są wina. Jak sama nazwa mówi, firma jest własnością rodziny Turnau, do której należy znany krakowski muzyk Grzegorz Turnau.

sesja w winnicy turnau
fot : www.michalwoloszyn.pl

2. Gdzie znajduję się Winnica Turnau ?

Winnica Turnau usytuowana jest 50 km, na południe od Szczecina w miejscowości Baniewice (Gmina Banie). Nawigacja prowadzi do Winnicy, jednak żeby trafić na pola uprawne, trzeba wjechać w polną drogę obok wjazdu do siedziby firmy, a następnie trzymać się prawej strony, aż dojedziemy do bramy wjazdowej.

fotograf szczecin 18

3. Co warto odwiedzić.

Główną atrakcją są oczywiście szczepy winorośli, których jest naprawdę bardzo dużo i rozmieszczone są po różnorodnie ukształtowanym terenie. Będąc już na miejscu, warto odwiedzić też sad owocowy oraz klimatyczny staw, na którym możemy znaleźć drewniane kładki. Idealnym pomysłem byłoby zorganizowanie drewnianej łódki.

sesja w sadzie winnica turnau
fot : www.michalwoloszyn.pl

4. Sesja w Winnicy Turnau – kiedy warto zaplanować zdjęcia.

Miejsce jest sezonowe, więc jesteśmy ograniczeni czasowo. Najlepszy moment na sesję w winnicy zaczyna się od końcówki sierpnia i trwa do października. Jeżeli jednak zależy Ci na zdjęciach w kwitnących sadach, to końcówka kwietnia/ początek maja będzie idealną opcją.

5. Ile kosztuje sesja w Winnicy Turnau ?

Miejsce jest całkowicie bezpłatne, ale żeby wjechać na teren, należy uzyskać wcześniej zgodę. Dlatego warto wejść na stronę www.winnicaturnau.pl i skontaktować się telefonicznie lub mailowo z pracownikiem firmy.

6. Ile trwa sesja w Winnicy Turnau ?

Na sesję warto przeznaczyć minimum 2 godziny. Obszar jest naprawdę bardzo duży i samo przemieszczanie się zajmuję dość sporo czasu.

sesja winnica turnau
fot : www.michalwoloszyn.pl

7. Podsumowanie.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu artykułu będziecie w stanie sami zorganizować swoją wymarzoną sesję ślubną w Winnicy. Zapraszam Cię do zapoznania się ze zdjęciami z takiej sesji na mojej ślubnej stronie www.michalwoloszyn.pl/

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaka jest idealna godzina na wykonanie sesji, to koniecznie zerknij do artykułu : https://www.weselnieowszystkim.pl/sesja-zdjeciowa-najlepsza-godzina/

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *