sesja nad zalewem szczecińskim

Sesja nad Zalewem Szczecińskim – Brzózki. Najlepsze miejsca na sesje # 4

Sesja nad zalewem Szczecińskim to już czwarty wpis z cyklu “Najlepsze miejsca na sesje”. Tym razem przedstawiam jedno z moich najukochańszych miejsc, jakim jest dzika plaża w Brzózkach.

sesja nad zalewem szczecińskim
fot : www.michalwoloszyn.pl

1. Sesja nad Zalewem Szczecińskim – gdzie pojechać ?

Zalew Szczeciński jest naprawdę zjawiskowym obszarem w województwie zachodniopomorskim do organizacji sesji ślubnej lub rodzinnej. Jak do tej pory zbadałem jedynie jego fragment, ale to, co odnalazłem dzięki mojej parze z 2018 roku zwaliło mnie z nóg. To właśnie była dzika plaża w miejscowości Brzózki, na którą wracam kilkukrotnie w każdym roku.

2. Dzika plaża w Brzózkach – dlaczego jest tak wyjątkowym miejscem ?

Cała magia tego miejsca polega na tym, że praktycznie za każdym razem wygląda inaczej, a sytuacja potrafi się zmienić w ciągu kilku dni. To jak los na loterii i każda sesja nad Zalewem Szczecińskim wygląda inaczej. Raz trafimy na ogromną piaszczystą plażę, natomiast za tydzień wszystko może być już pod wodą. Całego uroku dodają poprzewracane i powyrywane z korzeniami drzewa, których z każdym rokiem przybywa coraz więcej. W 2018 roku symbolem tego miejsca było pochylone nad wodą drzewo, które niestety obecnie wpadło całkowicie do wody i zostało obrócone o 90 stopni.

sesja nad zalewem
fot : www.michalwoloszyn.pl

3. Sesja Nad Zalewem Szczecińskim – jak trafić na plażę ?

Tutaj sprawa jest dość skomplikowana. Jeżeli jedziemy od Szczecina w kierunku Nowego Warpna, to kilka kilometrów za Trzebieżą znajduje się miejscowość Brzózki. Nie wjeżdżamy do wioseczki, tylko wypatrujemy niebieski bilbord z żółtym słoneczkiem, z napisem Brzózki i skręcamy w prawo. Bilbord znajduje się tuż przed przystankiem autobusowym. Następnie jadąc leśną drogą, na rozwidleniach cały czas trzymamy się prawej strony. Gdy miniemy polankę i wjedziemy znowu do lasu, to po około 300 metrach zobaczymy zdewastowane betonowe toalety. Tutaj parkujemy samochód i schodzimy na plażę.

sesja nad zalewem szczecinskim 7
fot : www.michalwoloszyn.pl

4. Kiedy najlepiej zrobić sesję nad Zalewem Szczecińskim ?

Brzózki są magiczne o każdej porze roku. Pamiętajmy jednak, że słońce inaczej zachodzi w maju a inaczej w sierpniu. Jeżeli marzy nam się zachód centralnie nad wodą to najlepiej udać się tam w cieplejszych miesiącach. Zachęcam również do przyjazdu złotą jesienią, bo efekty również mogą być zjawiskowe.

sesja nad zalewem szczecińskim
fot : www.michalwoloszyn.pl

5. Ile trwa sesja nad Zalewem Szczecińskim ?

Obszar jest dość niewielki, więc w ciągu godziny można spokojnie zrobić urozmaiconą sesję.

sesja w brzózkach
fot : www.michalwoloszyn.pl

6. Gdzie założyć sukienkę ?

Opcje są w zasadzie trzy. Jeżeli jesteście z okolic Szczecina to najlepiej przyjechać już w ubraniu, jeżeli chcecie jednak przebrać się na miejscu, to pozostaje nam lasek lub stacja benzynowa w Policach.

sesja w brzózkach
fot : www.michalwoloszyn.pl

Podsumowanie

Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi bez problemu trafisz na dziką plaże. Jeżeli jednak szukasz innych ciekawych miejsc, to polecam w szczególności :

https://www.weselnieowszystkim.pl/kolorowe-jeziorka-sesja-slubna/

https://www.weselnieowszystkim.pl/sesja-slubna-na-rugii-poradnik/

https://www.weselnieowszystkim.pl/sesja-slubna-w-poczdamie-oark-sansoucci/

sesja dzika plaża brzózki
fot : www.michalwoloszyn.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *