pomysły na wieczór kawalerski

Pomysły na wieczór kawalerski [50 inspiracji]

Dzisiejszy wpis jest przeznaczony dla świadka i kumpli pana młodego. Organizacja niezapomnianego wieczoru kawalerskiego, to wcale nie taka prosta sprawa. Wyszukując pomysły na wieczór kawalerski, trafisz na strony z kilkoma inspiracjami. W moim wpisie przedstawiam najlepszych pomysłów, z których możesz wybrać kilka i wykorzystać podczas organizacji tego ważnego wydarzenia.

SPIS TREŚCI

Co to jest wieczór kawalerski ?

Zacznijmy od wyjaśnienia, o co w tym wszystkim chodzi. Wieczór kawalerski, to ostatnie, przedślubne wyjście z kumplami na wspólną imprezę. Najczęściej organizowane jest przez świadka oraz kumpli pana młodego. Celem organizatorów jest zrobienie imprezy, którą przyszły małżonek zapamięta na całe życie. Mimo iż, wydarzenie nazywamy wieczorem kawalerskim, to może trwać nawet kilka dni. Najczęściej organizuje się na tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem.

wieczór kawalerski
fot : www.michalwoloszyn.pl

Kto organizuje wieczór kawalerski ? Jak zorganizować wieczór kawalerski ?

Jak już wspomniałem, głównym organizatorem powinien być przyszły świadek Pana młodego. Jeżeli kopnął Cię ten zaszczyt, to nie bierz wszystkiego sam na barki, tylko utwórz tajny, wspólny czat np. na Messengerze lub WhatsAppie i zaproś wszystkich kolegów młodego. Tam ustalajcie szczegóły, bo każdy ma inne ciekawe pomysły na wieczór kawalerski i może dużo wnieść do harmonogramu dnia.

Kto zaprasza gości na wieczór kawalerski ?

Jako świadek powinieneś poprosić Pana młodego o listę kumpli, których chciały mieć przy sobie w ostatnim pożegnaniu. Pamiętaj, że nie ma obowiązku zapraszać męża kuzynki, którego kompletnie się nie zna, tylko swoje zaufane grono.

Kto wymyśla pomysły na wieczór kawalerski ? Jaki pomysł na wieczór kawalerski ?

Kto wymyśla pomysły na wieczór kawalerski ? Tak jak wspominałem, głównym organizatorem jest świadek. Jeżeli pełnisz tę funkcję, to pozwól innym osobą dyskutować na temat planu i podsuwać inne ciekawe pomysły. Niech każdy ma prawo do głosu, ale ostateczną decyzję podejmuje świadek, ponieważ prawdopodobnie co najbardziej lubi pan młody.

Kto za to wszystko płaci ?

Jeżeli macie już rozplanowany dzień, spiszcie wszystkie pomysły na wieczór kawalerski, zacznijcie liczyć koszty i podzielcie przez wszystkich członków imprezy. Oprócz wydatków na atrakcje należy doliczyć jeszcze alkohol, napoje i wyżywienie pana młodego. Pamiętajcie, że tego dnia młody nie powinien wyciągać swoich pieniędzy !

wieczór kawalerski
fot : www.michalwoloszyn.pl

Czy daje się prezent na wieczór kawalerski ?

Nie jest to jakiś obowiązek, ale warto by było zadbać o to, żeby po wieczorze kawalerskim została jakaś pamiątka. Idealnie nada się do tego grawerowany kufel do piwa, komplet personalizowanych kieliszków lub śmieszny kubeczek.

Pomysły na wieczór kawalerski – Atrakcje na wieczór kawalerski – Jaki pomysł wybrać ?

1. Strzelnica

Jeżeli młody jara się pistoletami, karabinami lub łukami, warto zarezerwować godzinę lub dwie na strzelnicy. To doskonały pomysł na rozpoczęcie imprezy. Pamiętajcie, żeby przed strzelnicą nie dawać jeszcze w szyję 😀

2. Paintball

Doskonała forma spędzenia aktywnie czasu. Coraz więcej jest miejsc przeznaczonych do zorganizowania wojny na kulki z farbą. Pamiętajcie, żeby dogadać się z narzeczoną kawalera i poprosić o dyskretne przyszykowanie ciuchów roboczych, bo przecież nie będzie uczestniczył w zabawie odstrojony jak pies na szczepienie. Wpisując w internecie “pomysły na wieczór kawalerski” praktycznie wszędzie pojawi się informacja o miejscach gdzie można zarezerwować panitball.

3. Laserowy Paintball

Alternatywa dla punktu drugiego. Czysta i pewna, ponieważ w pomieszczeniu deszcz wam nie straszny.

4. Ścianki wspinaczkowe

Kolejna propozycja aktywnego rozpoczęcia imprezy. Mówię, rozpoczęcia, ponieważ wspinanie się po alkoholu nie jest zbyt rozsądnym planem.

5. Park Linowy

Doskonała zabawa na początek. Sam miałem okazję pobawić się na wieczorze kawalerskim w ogromnym parku linowym w Gdyni i do dzisiaj miło to wspominam. Pamiętajcie o wyborze parku z odpowiednim poziomem trudności.

pomysły na wieczór kawalerski
fot : www.michalwoloszyn.pl

6. Wycieczka rowerowa

Jeżeli interesują Ciebie spokojne pomysły na wieczór kawalerski to opcja 6 będzie dla Was. Propozycja dla miłośników jednośladów. Można zorganizować wyprawę rowerową do konkretnego miejsca, a następnie kąpiel i impreza do rana.

7. Spływ Kajakowy

Kolejna ciekawa propozycja na spędzenie aktywnego dnia. Niby nie można spożywać alkoholu, ale jeszcze nie widziałem bezprocentowych spływów. Pamiętajcie tylko, żeby nie przesadzić.

8. Tor Gokartowy

Co powiecie na małą rywalizację na torze gokartowym ? Zorganizujcie wyścig i zobaczcie, kto jest mistrzem kierownicy i otrzyma nagrodę z rąk pana młodego.

9. Wypad na Quady

Jeżeli Pan młody jest miłośnikiem jazdy na quadach, wybierzcie się na specjalny tor. Pamiętajcie o roboczych ciuchach.

10. Survival

Survival to doskonała forma spędzenia wieczoru kawalerskiego pod chmurką. Ruszacie na całonocną wyprawę po lesie, zabierając ze sobą alkohol i jedzenie. Możecie również skorzystać z usług firm, które zorganizują dla was survival z prawdziwego zdarzenia.

11. Wyjazd na mecz ulubionej drużyny

Jeżeli pan młody jest fanem FC Barcelony lub innego europejskiego giganta, a wy dysponujecie sporym budżetem, to możecie wybrać się na mecz jego ukochanego klubu i zorganizować dalszą część imprezy w innym europejskim mieście. Takie pomysły na wieczór kawalerski, to idealna opcja na niezapomnianą imprezę.

wieczór kawalerski
fot : www.michalwoloszyn.pl

12. Klasyczna domówka

Z cyklu spokojne pomysły na wieczór kawalerski. Jeżeli nie chcecie się wykosztowywać, a pan młody naciskany przez narzeczoną prosił o spokojną formę imprezy, to możecie zorganizować domówkę. Impreza w domu jest też idealnym rozpoczęciem dnia.

13. Skok spadochronowy

W wielu miejscach można wykupić skok na spadochronie razem z instruktorem. Jeżeli wiesz, że pan młody o tym marzy, to najwyższy czas na realizację. To idealny pomysł na ekstremalny wieczór kawalerski.

14. Lot motolotnią

Kolejna ciekawa opcja na podniesienie adrenaliny pana młodego. Jest dużo firm, które świadczą takie usługi.

15. Skok na bungge

Kolejne nietypowe pomysły na kawalerski wieczór, to skoki na bungge. Ustal wcześniej, czy pan młody nie ma lęku wysokości, bo przyznam się szczerze, że ja nie potrafiłem się przełamać.

16. Jazda sportowym samochodem po torze

Na gruponach i różnych portalach wyszukując pomysły na wieczór kawalerski, aż roi się od możliwości zorganizowania przejazdu sportowym pojazdem po torze. Może to być bardzo ciekawe przeżycie dla pana młodego. Jeżeli zdecydujecie się na taką opcję, to tutaj z alkoholem będzie trzeba poczekać, aż opuścicie tor.

17. Lot balonem

Kolejna ciekawa propozycja na niezapomniane przeżycie. Jest coraz więcej firm w Polsce, które organizują tego typu atrakcje.

18. Escape room

Ciekawa opcja, ale pod warunkiem, że znajdziecie naprawdę dobrego escape rooma. Po wcześniejszej zaprawie alkoholowej, może być wesoło.

19. Gra miejska

Możecie zorganizować samodzielnie grę z zadaniami i zagadkami dla pana młodego. Przygotujcie mapę oraz nanieście na nią punkty, które będziecie odwiedzać. Może to być maraton po klubach przeplatany ciekawymi atrakcjami.

20. Lot widokowy samolotem

Jeżeli młody marzył o przelocie awionetką to zorganizowanie takiej atrakcji na jego wieczorze, będzie strzałem w dziesiątkę.

pomysły na wieczór kawalerski
fot : www.michalwoloszyn.pl

21. Lot wiatrakowcem

Kolejna ciekawa opcja na to żeby pan młody “mógł się przelecieć” 😀

22. Wynajęcie busa

Jeżeli organizujecie nieduży wieczór na max 8-9 osób to wynajęcie busa na dwie doby będzie świetnym rozwiązaniem. Podczas organizacji wieczoru jednego z naszych kumpli postanowiliśmy pojechać najpierw w góry, a później do Pragi. Do dzisiaj wspominamy imprezę w busie podczas drogi.

23. Pływanie motorówką

Kolejne ciekawe pomysły na wieczór na kawalerski, to wspólne pływanie na motorówkach.

24. Wyjazd za granicę

Jak wspominałem przy opcji 22 z wynajęciem busa, można połączyć jedno z drugim i udać się za granicę na niezapomniany wieczór kawalerski. Europejskie stolice czekają na Was z otwartymi rękoma, ale pamiętajcie, żeby uważać na siebie i najlepiej wyznaczyć kogoś do ogarniania wszystkiego, żeby nie wpaść w tarapaty.

25. Wyjazd w góry

Jeżeli młody jest miłośnikiem gór, to udajcie się na wyprawę, rezerwując miejsca noclegowe w schroniskach. W dzień przygoda wieczorami imprezy.

26. Wyjazd nad morze

Wynajmijcie domek, zacznijcie drinkować, a następnie udajcie się na imprezy w nadmorskich klubach. Sprawdźcie też inne pomysły na wieczór kawalerski i postarajcie się je wpleść w harmonogram.

27. Wyjazd nad jezioro

Jeżeli planujecie wieczór kawalerski na spokojnie, to udajcie się nad jezioro, wynajmijcie domki i bawcie się dobrze.

28. Rejs statkiem

Jeżeli macie taką możliwość to wykupcie sobie rejs statkiem i zacznijcie imprezować. Nie zapomnijcie o dobrym głośniku, żeby było Was dobrze słychać.

29. Biwak

Kolejna propozycja z cyklu spokojne pomysły na wieczór kawalerski. To opcja na organizacje wieczoru, podczas którego nikomu nie będziecie przeszkadzać. Udajcie się na dziką plażę, rozstawcie namioty i bawcie się do rana.

30. Turniej w Fifę lub inną grę na konsoli

Możecie zorganizować mistrzostwa w fifę lub inną grę i podczas turnieju rozpocząć zakrapianie. Pomyślcie nad wypożyczeniem rzutnika. Po zakończeniu możecie uderzać na inne atrakcje.

turniej w fife
fot : www.michalwoloszyn.pl

31. Balety

Zarezerwujcie w ulubionym klubie loże na konkretną godzinę, żeby nie stać jak kołki, albo szukać innego klubu. Wcześniej zaprawcie się np. na domówce i bawcie się do rana.

32. Wypad do ulubionego pubu

Zarezerwujcie stolik w ulubionym pubie pana młodego i porozmawiajcie przy ulubionym piwie lub whisky. Wcześniej możecie wykorzystać inne ciekawe pomysły na wieczór kawalerski.

33. Przejazd zabytkowym pojazdem

Bardzo często spotyka się wieczory kawalerskie w przerobionych na auta imprezowe, nysach i żukach. Na moim wieczorze godzinę spędziliśmy w imprezowej nysie i bardzo miło to wspominam.

34. Wynajęcie tramwaju

Fajna opcja na wynajęcie tramwaju, odpowiednie przystrojenie i wycieczkę po mieście. Miny ludzi na przystankach bezcenne.

35. Wynajęcie limuzyny

Coraz mniej popularna opcja, ale kiedyś robiła wrażenie. Od czasu do czasu znajdą się jeszcze fani przejażdżki i imprezy w tego typu autach.

36. Personalizowane koszulki dla wszystkich

Zamówicie specjalnie personalizowane pamiątkowe koszulki dla wszystkich uczestników. Będziecie się wyróżniać w tłumie i nie pogubicie się w akcji. Pamiątka pozostanie na lata.

pomysły na wieczór kawalerski
fot : www.michalwoloszyn.pl

37. Gry i zabawy przegotowane przez każdego z uczestników

Każdy z zaproszonych musi przygotować quiz, zagadkę lub jakąś konkurencję. Następnie wplećcie wszystko w harmonogram dnia tak, żeby poprzeplatać tym inne zabawy.

38. Prezent na wieczór kawalerski – Zakup śmiesznych gadżetów

Opcja na udekorowanie imprezy oraz wszystkich uczestników. Zakupcie śmieszne gadżety na imprezę i poróbcie sobie pamiątkowe zdjęcia.

39. Kupno lub wypożyczenie instaxa

Odłóżcie telefony komórkowe, weźcie ze sobą instaxa i niech zdjęcia zrobione i natychmiastowo wywołane będą dla was jedyną pamiątką.

40. Wypad na ryby

Kolejna propozycja z cyklu spokojne pomysły na wieczór kawalerski. Zdecydowanie spokojniejsza opcja spędzenia wieczoru kawalerskiego. Udajcie się na ryby, rozpalcie ognisko, wypijcie trochę alkoholu i powspominajcie.

41. Wyjazd do wesołego miasteczka lub parku rozrywki

Udajcie się do parku rozrywki typu Energy Landia lub Hyde Park w Niemczech i poczujcie się przez chwilę, jak małe dzieci korzystając z atrakcji. Jak już Wam się znudzi, to możecie ruszyć na dalszą imprezę.

42. Wynajęcie tancerki

Opcja już chyba nie tak modna, jak kiedyś, ale zdarzają się jeszcze wieczory kawalerskie, na którym pan młody może popatrzeć na taniec innej kobiety.

43. Wypad do nocnego klubu

Kolejna opcja na pokaz striptizerek, tym razem możecie usiąść w loży z drinkiem w ręku i popatrzeć na pokazy.

44. Degustacja Whisky

Sporo firm organizuje specjalne pokazy, szkolenia zakończone degustacją alkoholi. Jeżeli pan młody jest miłośnikiem takich trunków, to wplecenie takiej atrakcji w harmonogram dnia będzie strzałem w dziesiątkę.

45. Kurs barmański

Jedną z atrakcji może być szybki kurs barmański, na którym młody nauczy się robić najlepsze drinki i pozna sekrety najlepszych barmanów.

46. Gra planszowa alkochińczyk

Gra dostępna jest w internecie, potrzebujecie tylko drukarkę i alkohol. Jeżeli planujecie zagrać na początku imprezy, to zamiast wódką polecam polewać piwem, bo szybciutko urwie Wam się film.

47. Pokerowy wieczór

Dla miłośników pokera to doskonała opcja na wspólną zabawę. Możecie grać i imprezować całą noc. Kilka partyjek może być doskonałym wstępem przed dalszymi atrakcjami. Jest to kolejna propozycja z cyklu spokojne pomysły na wieczór kawalerski.

pomysły na wieczór kawalerski
fot : www.michalwoloszyn.pl

48. Pole golfowe

Możecie wynająć pole golfowe i wspólnie zagrać. Pewnie większość z uczestników nie miała wcześniej okazji gry w tej popularnej konkurencji sportowej.

49. Rowery wodne

Jeszcze jedna propozycja na spędzenie aktywnie czasu na wodzie. Jeżeli jesteście nad jeziorem, udajcie się na przejażdżkę rowerami wodnymi.

50. Rejs promem

Bardzo fajna opcja na spędzenie wieczoru kawalerskiego. Możecie udać się na wycieczkę promem, na którym organizowane są dyskoteki i otwarte są knajpy. Następnie macie cały dzień dla siebie za granicą i wracacie nocą, dalej imprezując.

wieczór kawalerski
fot : www.michalwoloszyn.pl

Mam nadzieję, że powyższe pomysły na wieczór kawalerski będą dla Ciebie przydatne. Możecie wybrać kilka pomysłów na wieczór kawalerski i zrealizować niezapomnianą imprezę.

Jeżeli znasz inne ciekawe pomysły na wieczór kawalerski to podziel się nimi w komentarzu.

Jeżeli jesteś świadkiem na ślubie, to zachęcam do zapoznania się z Twoimi obowiązkami. https://www.weselnieowszystkim.pl/obowiazki-swiadka-na-slubie-i-weselu/

6 komentarzy

    • Dokładnie! Byłem już na dwóch kawalerskich w paintballowej oprawie. Ale zdecydowanie wygrał poznański Trafiony!!! Leśny poligon nad Maltą robi robotę! Super chłopacy rozumiejący potrzeby wieczoru kawalerskiego. Pyyyyszny grill i ognisko i zabawa z zapewnionym wszystkim czego potrzebowaliśmy do samego rana. Niezapomniana noc 😉
      Serio zobaczcie ich ofertę i jak chcecie pewniaka, że taki pomysł wypali to bez zastanowienia do nich – https://trafionypaintball.pl/poznan/kawalerskie/

  1. Ja zdecydowanie polecam wycieczkę rowerową. Nie ma przeszkód żeby zorganizować ja nawet w górach. Byłem na kawalerskim w Ustroniu, bo nie chcieliśmy iść w miasto, tylko posiedzieć we własnym gronie w górach przy ognisku i świadek zorganizował wycieczkę na rowerach elektrycznych. Polecam to jako opcję, bo 30-40 km na e-bikeu każdy zrobi nawet jak nie jest w formie. Korzystaliśmy ze zorganizowanej wyprawy przez wypożyczalnię https://lato.freetours.pl/imprezy-grupowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *