obrazek blog ślubny

PORADY WESELNE

Porady Weselne

W tym dziale odnajdziesz rozmaite porady weselne, dzięki którym z łatwością zorganizujesz swój ślub i wesele. Część artykułów dotyczy województwa zachodniopomorskiego jednak większość sprawdzi się w każdym regionie kraju.

obowiązki świadka na ślubie i weselu

Obowiązki świadka na ślubie i weselu – [10 zadań]

Zostałeś poproszony o to, żeby pełnić funkcję świadka i zastanawiasz się, jakie ciążą na Tobie obowiązki ? Na samym początku uprzedzam Cię, że ta nagroda nie oznacza, że będziesz mógł dawać w szyję, siedząc obok pana młodego, tylko wiąże się z licznymi obowiązkami, na które warto się przygotować.

ślub plenerowy - ślub cywilny w plenerze

Ślub Plenerowy – Ślub Cywilny w plenerze [8 cennych porad]

Wiele par planujących ślub cywilny zastanawia się nad przeniesieniem ceremonii poza Urząd Stanu Cywilnego, który w większości miast, jest mało klimatycznym miejscem. Możliwości na zorganizowanie pięknej ceremonii w plenerze jest bardzo dużo. W dzisiejszym wpisie postaram się wyjaśnić, co to jest ślub plenerowy i jak się zabrać za organizację.

wejście do kościoła

Wejście do Kościoła – 5 pytań i odpowiedzi

Wejście do kościoła to jeden w ważniejszych momentów w dniu ślubu. Warto zadbać o to, żeby zorganizować to w wyjątkowy sposób. W dzisiejszym artykule odpowiadam na pięć najczęściej zadawanych pytań.

kamerzysta na wesele

Kamerzysta na wesele – Czy warto ?

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w film ślubny i zatrudnić kamerzystę na wesele, to świetnie trafiłaś. W tym artykule postaram Ci odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule oraz udzielę kilka cennych wskazówek, żeby nie przejechać się na wyborze kamerzysty.

ile kosztuje fotograf ślubny

Ile kosztuje fotograf ślubny ?

Wiele razy w swojej pracy spotykałem się ze stwierdzeniem „łoooo Panie co tak drogo?”. Może nie dosłownie, ale kilka osób delikatnie zasugerowało, że cena jest wysoka, a przecież to tylko chodzenie i „pstrykanie fotek”. W dzisiejszym wpisie postaram się opowiedzieć na pytanie „Ile kosztuje fotograf ślubny”. Dowiesz się za co płacisz i jakie koszty ponosi fotograf.

Sesja w dniu ślubu

Sesja w dniu ślubu – 6 pytań

Zastanawiacie się nad tym, czy wykonać sesję w dniu ślubu, czy może jednak lepiej przełożyć to na inny termin ? W dzisiejszym artykule postaram się odpowiedzieć na sześć pytań i rozwiać wasze wątpliwości na temat organizacji sesji tego samego dnia.

jak zorganizować wesele

Jak zorganizować wesele ?

Decyzja o organizacji wesela często zapada dość spontanicznie. Dwoje ludzi, którzy się kochają i decydują się na to, żeby już zawsze być razem i podejmują w końcu formalne kroki. Jak zorganizować wesele ? żeby nie oszaleć ? W tym poradniku wyjaśnię jak się za to zabrać, żeby organizacja była przyjemnością, a nie katorgą.

przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu – Gdzie najlepiej przygotować się w dniu ślubu ?

Przygotowania do ślubu są nieodzownym elementem harmonogramu w dniu ślubu. Część par unika ich jak ognia, ale w większości przypadków są bardzo ważnym elementem dnia i młodzi nie wyobrażają sobie, żeby nie ująć tego na zdjęciach i filmie. Istotne jest, żeby wcześniej zaplanować gdzie odbędą się przygotowania i w jakiej będą formie.

sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska – poradnik (10 pytań i odpowiedzi)

Sesja narzeczeńska to nic innego jak wspólne zdjęcia wykonane przez fotografa w okresie trwania narzeczeństwa. Niektórym osobom kojarzy się to, tylko i wyłącznie z uchwyceniem momentu zaręczyn. Nic bardziej mylnego. Zdecydowanie się na taką sesję ma bardzo dużo plusów. Jednym z nich i chyba najważniejszym jest to, że podczas takiej sesji możecie oswoić się z obiektywem. Dzięki temu podczas reportażu ślubnego oraz późniejszej sesji poślubnej nie będziecie się już tak stresować obecnością aparatu.

First look

First look – Pierwsze Widzenie Pary Młodej [5 pytań]

First look – Pierwsze Widzenie Pary Młodej Co to jest First Look ? Dlaczego warto zorganizować pierwsze widzenie ? Gdzie zorganizować First look ? Pierwsze widzenie intymnie, czy z rodziną? Czy zabrać fotografa ? 1. Co to jest First look ? First look jest to inaczej pierwsze spotkanie pary młodej w dniu ślubu. Moment, w którym Pan młody pierwszy raz zobaczy swoją narzeczoną w sukni ślubnej, fryzurze i makijażu.  Dla większości panien młodych jest to bardzo ważny moment dnia ślubu, dlatego do samego końca ukrywają suknię przed przyszłym mężem, żeby go zaskoczyć. fot: www.michalwoloszyn.pl 2. Dlaczego Warto zorganizować pierwsze widzenie…

Współpraca fotografa z kamerzystą

Współpraca Fotografa z Kamerzystą

rganizując ślub i wesele, zaraz po rezerwacji sali ruszacie na poszukiwania oprawy muzycznej, fotografa i kamerzysty. Przeszukując czeluście internetu, przekopując setki ofert, w końcu wybieracie swoich usługodawców. Następnie podpisujecie umowy z firmami i spokojnie czekacie na ślub. Czy zastanawialiście się, jak będzie wyglądała współpraca fotografa z kamerzystą ?

alkohol na wesele

Alkohol na wesele – 5 porad

Podobno, żeby goście miło wspominali wesele nie może na nim zabraknąć smacznego jedzenia, dobrej muzyki i zimnej wódki. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem, że na picie wódki decyduje się coraz mniej osób, a młodzi wciąż kupują ją z ogromnym zapasem. Czasy, gdzie przed oczepinami goście leżeli z czołami przybitymi do stołów już dawno minęły. Teraz każdy stara się zachować fason, przynajmniej do momentu, kiedy na sali jest fotograf i filmowcy.