tort weselny

Tort Weselny – Kiedy podać tort na weselu ? [5 opcji]

Tort Weselny – Kiedy podać tort na weselu ?

Podczas swojej pracy nie spotkałem się jeszcze z weselem, na którym nie został podany tort weselny. Zgodnie z tradycją tort symbolizuje szczęśliwe życie, dlatego ten moment jest wyjątkowo celebrowany podczas każdego przyjęcia weselnego. W dzisiejszym artykule opiszę, kiedy podawany jest tort i zasugeruję, który moment jest do tego najlepszy.

tort weselny
fot: www.michalwoloszyn.pl

Tort weselny po obiedzie

Niektóre pary młode decydują się na podanie tortu weselnego po obiedzie, jeszcze przed pierwszym tańcem. To właśnie w tym momencie goście udają się do bufetu kawowego i przy okazji sięgają po słodkie przekąski. To również dobra pora na odprężenie się przed stresującym pierwszym tańcem.

Tort weselny po pierwszym tańcu

Bardzo często tort podawany jest po pierwszym tańcu i pierwszym bloku tanecznym. Zazwyczaj w pierwszym secie muzycznym większość gości tańcuje na parkiecie i nie zdążą się jeszcze porozchodzić, więc jest to bardzo dobry moment, żeby celebrować to wydarzenie ze wszystkimi gośćmi.

tort weselny
fot: www.michalwoloszyn.pl

Tort weselny po zmroku

Zdarzają się sytuacje, w których ze względu na oprawę świetlną podanie tortu weselnego konieczne jest po zmroku. Niektóre sale podają tort w ogrodzie, dlatego przed zachodem słońca nie byłoby tak spektakularnych efektów.

tort weselny
fot: www.michalwoloszyn.pl

Tort przed oczepinami

Zdarzają się wesela, na których pary młode decydują się na podanie tortu na chwilę przed oczepinami. Niestety podczas celebracji tego wydarzenia na sali może już nie być dzieci oraz osób starszych. Do tej godziny goście powinni być już porządnie najedzeni, więc mogą nie być zainteresowani słodką przekąską.

Tort po oczepinach

Słyszałem o tortach podawanych o tej porze, ale uważam to za kiepski pomysł. Po pierwsze, wiele osób po oczepinach wychodzi już z wesela i po drugie obsługa foto-video zazwyczaj kończy pracę po zabawach oczepinowych.

Podsumowanie

W dzisiejszym wpisie przedstawiłem Wam pięć momentów podczas wesela, w których podawany jest tort. Według mnie najlepsza i najczęściej spotykana opcja to tort po pierwszym bloku tanecznym. Ostateczna decyzja należy do Was, więc przemyślcie dokładnie, która godzina będzie najlepsza i skonsultujcie to z menadżerem sali.

Zapraszam serdecznie do przeczytania innych porad, które ułatwią Ci przygotowanie wymarzonego wesela : PORADY WESELNE

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *