aparat na podróż poślubną

Jaki wybrać aparat na podróż poślubną ? [4 rodzaje]

Jaki wybrać aparat na podróż poślubną ?

Gdy emocje ślubne już opadną, przychodzi czas na pierwszą podróż poślubną. Jedni wybierają wycieczki za granicę znowu inni kilkudniowy wypad w góry lub nad morze. Bez względu na miejsce, warto uwiecznić swój tydzień miodowy na zdjęciach. W dzisiejszym artykule postaram się Wam przedstawić wady i zalety poszczególnych aparatów podczas wycieczki.

1. Smartfon – aparat na podróż poślubną

Mawia się, że najlepszy aparat, to ten, który masz zawsze przy sobie. Jest w tym dużo prawdy i od ładnych paru lat każdy nosi przy sobie aparat w swoim smartfonie. Technologia poszła ostro do przodu i dzięki temu dobrej jakości zdjęcia robią już smartfony ze średniej półki cenowej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zdjęcie, które pięknie wygląda na amoledowym ekranie, nie będzie już takie przyjemne dla oka na wielkoformatowym wydruku. Jeżeli zależy Ci na małych zdjęciach do albumu rodzinnego, to aparat w Twoim smartfonie będzie idealny.

Kolejną wadą jest fotografowanie w trudnych warunkach oświetleniowych. Zdjęcia na otwartej przestrzeni będą ładne, ale jeżeli pojawią się gorsze warunki, to zaczyna się robić problem.

Przyłapałem się wielokrotnie na tym, że gdy wyciągam smartfona w celu zrobienia zdjęcia, nie skupiam się na kadrze, kompozycji, dobranych parametrach, tylko od razu trzaskam zdjęcie. Postarajcie się włączyć myślenie przed każdym wciśnięciem przycisku, a uda Wam się stworzyć piękną pamiątkę z podróży poślubnej.

aparat na podróż poślubną
fot: www.michalwoloszyn.pl

2. Aparat kompaktowy – aparat na podróż poślubną

Wychodzę z założenia, że najważniejsze w aparacie podczas podróży poślubnej jest to, żeby w niej nie przeszkadzał. Nie potrzebuję świetnych parametrów, najlepszych obiektywów, tylko aparat o bardzo małym rozmiarze, który nie będzie ciążył mi na szyi i swobodnie zmieści się do kieszeni lub nerki.

Takie właśnie są aparaty kompaktowe. Jedyny minus to brak możliwości zmiany obiektywu, ale da się przeżyć. Jakość zdjęć też nie będzie nie wiadomo jak dobra, ale zdecydowanie lepsza niż te zrobione smartfonem.

Ile trzeba wydać na przyzwoity aparat kompaktowy ? Przyzwoity kompakt to wydatek trochę ponad 2000 zł. Jest to jednak doskonała inwestycja na lata.

3. Lustrzanka – aparat na podróż poślubną

Jeżeli w parze z lustrzanką idzie dobry obiektyw, to można zrobić naprawdę świetne zdjęcia. Ale pytanie, czy aż tak bardzo zależy Ci na tak dobrej jakości ? Ogromnym minusem jest rozmiar i waga aparatu. Noszenie go w plecaku nie ma większego sensu, ponieważ częste wyjmowanie zrobi się naprawdę uciążliwe. Po całym dniu dźwigania na szyi może boleć karczycho.

aparat na podróż poślubną
fot: www.michalwoloszyn.pl

4. Bezlusterkowiec – aparat na podróż poślubną

Jeżeli chcesz mieć świetnej jakości zdjęcia i aparat w rozsądnym rozmiarze, warto pomyśleć nad zakupem aparatu bezlusterkowego. Tego typu sprzęt od kilku lat wypiera z rynku lustrzanki. Ogromnym atutem jest jego waga oraz możliwość wymiany obiektywów. Niestety po tego typu sprzęt trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni. Dobrej jakości sprzęt kosztuję powyżej 4000 zł.

Podsumowanie

W dzisiejszym wpisie przedstawiłem Tobie cztery typy aparatów, które możesz zabrać ze sobą w podróż poślubną. Celowo nie podawałem konkretnych modeli, ponieważ z roku na rok wszystko dynamicznie się zmienia. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy przy doborze konkretnego sprzętu, napisz proszę w komentarzu lub odezwij się do mnie na instagramie.

Zapraszam również do przeczytania ciekawego artykułu odnośnie archiwizowania i katalogowania zdjęć rodzinnych. Jak stworzyć rodzinne archiwum zdjęć ?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *