sesja-poślubna-sesja-ślubna

Sesja ślubna – Jak przygotować się do sesji poślubnej [6 pytań i odpowiedzi]

Sesja ślubna – jak przygotować się do sesji poślubnej poradnik

spis treści :

1. Co to jest sesja ślubna / sesja poślubna ?

Kiedy po Waszym odlotowym weselu opadną już emocje, najwyższa pora zacząć przygotowywać się na sesję ślubną w innym dniu. Jest to sesja zdjęciowa świeżo upieczonych małżonków w całym ślubnym “opakowaniu”.

sesja-poślubna-sesja-ślubna
fot: http://www.michalwoloszyn.pl
1.1 Czym w zasadzie różni się taka sesja od sesji w dniu ślubu ?

O tym, co to jest sesja w dniu ślubu szczegółowo opisywałem w artykule Sesja w dniu ślubu – 6 pytań , do którego serdecznie Cię odsyłam. Sesja w innym dniu różni się tym, że na jej realizację mamy dużo więcej czasu i nie jesteśmy ograniczani miejscem. Jeżeli pogoda jest do hmmm, możemy spokojnie taką sesję przełożyć na inny dzień.

2. Sesja Ślubna – Jak przygotować się do sesji poślubnej ?

2.1 Uczesanie czy rozpuszczone włosy na sesji poślubnej ?

Kilka dni temu w relacji na instagramie zapytałem moją społeczność jaką, fryzurę wybrałyby na sesję w innym dniu. Upięcie takie jak w dniu ślubu czy włosy rozpuszczone ? 73% głosów było za włosami rozpuszczonymi. Zapewne wiąże się to z oszczędnością czasu, pieniędzy i większą elastycznością. Załóżmy, że jesteśmy umówieni na sesję poślubną w górach na konkretny dzień i zdążyłaś umówić już Panią do uczesania. Prognoza pogody nie sprawdza się i jesteśmy zmuszeni przełożyć zdjęcia na inny, bezpieczniejszy dzień. Kolejny wyznaczony termin może nie pasować już fryzjerce.

Rozpuszczone włosy na zdjęciach dają ogromne możliwości. Można wykorzystać je do sensualnych portretów, a rozwiane na wietrze wyglądają bardzo naturalnie. Jestem ogromnym zwolennikiem takiej fryzury na zdjęciach i zachęcam moje panny młode do uniknięcia upięć.

2.2 Makijaż zrobiony przez wizażystkę czy samodzielnie ?

Tutaj sprawa wygląda inaczej. W instagramowej ankiecie aż 63% kobiet zagłosowało za makijażem wykonanym przez profesjonalistkę. Jeżeli Wasz makijaż podobał Wam się w dniu ślubu, to skorzystanie z usług makijażystki będzie świetnym pomysłem.

Koleją opcją jest pomalowanie się we własnym zakresie. Dzięki tej opcji zaoszczędzicie trochę pieniędzy i będziecie bardziej elastyczne w przypadku przesunięcia sesji na inny termin.

sesja-poślubna-sesja-ślubna
fot: http://www.michalwoloszyn.pl
2.3 Pan młody elegancko w marynarce, czy lifestylowo w koszuli z rozpiętymi rękawami.

Tutaj w ankiecie zdania były podzielone. 55% osób zagłosowało za tym, żeby Pan młody podczas sesji ubrany był w marynarkę, natomiast 45% zagłosowało za luźnym lifestylowym wyglądzie. Celowo ułożyłem pytanie w taki sposób, żeby podkreślić, że chodzi o sesję ślubną w naturze. Nie wyobrażam sobie rozgogolonego mężczyzny podczas sesji w filharmonii lub w pałacu. Jeżeli chodzi o luźną sesję na plaży, podczas której będziecie biegać, kręcić się i przytulać marynarka nie do końca będzie wyglądała korzystnie. Podsumowując – pamiętajcie, żeby dobrać odpowiednią charakteryzację do stylu i miejsca wykonywanych sesji.

sesja-poślubna-sesja-ślubna
fot: http://www.michalwoloszyn.pl

3. Gdzie wykonać sesję ślubną ? Sesja ślubna w plenerze

Bardzo często pary młode, u których fotografuję śluby, mają już swoje wymarzone miejsca na wykonanie sesji ślubnej. Jedni uwielbiają góry, inni znowu morze a jeszcze inni nie chcą w okolicy miejsca zamieszkania. Propozycje sprawdzonych i ciekawych miejsc znajdziesz w zakładce MIEJSCA NA SESJE. Są to miejscówki w Szczecinie i okolicy, w województwie zachodniopomorskim oraz inne ciekawe miejsca w kraju i za granicą. Poniżej opisuję jakie opcje warto wziąć pod uwagę 🙂

3.1 sesja w lesie

Lubicie naturę, intymność i dyskrecję ? Wybierzcie się na zdjęcia o wschodzie lub zachodzie słońca do lasu. Wybierając odpowiednie miejsce, nie będziecie musieli przejmować się spacerowiczami. Słońce przebijające się przez liście tworzy niesamowite efekty.

sesja-ślubna-sesja-poślubna-szczecin7
fot: http://www.michalwoloszyn.pl
3.2 Sesja ślubna w mieście

Jeżeli czujecie się dobrze w mieście i nie przeszkadzają Wam przypadkowi turyści to umówcie się na sesję w mieście. W ostatnim czasie popularne są wyjazdy do Włoskich miast takich jak Bergamo, Como, Rzym lub Mediolan.

sesja-ślubna-sesja-poślubna-szczecin7
fot: http://www.michalwoloszyn.pl
3.3 Sesja poślubna na łące

Kolejna ciekawa propozycją to sesja ślubna na łące. Idealne miejsce na luźną sesję lifestylową o wschodzie lub zachodzie słońca. Dodatkowym atutem jest brak ciekawskich przechodniów.

sesja zdjęciowa
fot: http://www.michalwoloszyn.pl
3.4 Sesja ślubna nad jeziorem

Ponadczasowa opcja na wykonanie sesji ślubnej to zdjęcia nad jeziorem lub stawem. W Szczecinie jest mnóstwo ciekawych miejscówek w tym klimacie, które opisałem w artykule – Sesja w Szczecinie – Top 31 najlepsze miejsca na sesję zdjęciową Szczecinie

sesja w nowym warpnie
fot: http://www.michalwoloszyn.pl
3.5 Sesja ślubna za granicą

Coraz więcej par decyduję się na sesję zagraniczną. Czasami łączą to z wyjazdem w podróż poślubną lub szukają tanich biletów lotniczych. To doskonała opcja na oryginalne zdjęcia, szczególnie jeśli pasjonujecie się podróżami.

3.6 Sesja nad morzem

Sesja ślubna nad morzem dla wielu kojarzy się z kiczem. Kiedyś w naszym regionie to była najpopularniejsza opcja, ale ustawiane sztywno zdjęcia nie wyglądały dobrze. Obecnie to miejsce zostało odczarowane przez wielu fotografów i jestem ogromnym miłośnikiem sesji nad Bałtykiem.

sesja slubna sesja poslubna szczecin3
fot: http://www.michalwoloszyn.pl
3.7 Sesja poślubna w Szczecinie

Jeżeli mieszkacie w Szczecinie, to możecie sprawdzić moje ulubione miejscówki. Wybrane szczegółowo opisałem w artykule Sesja w Szczecinie – 31 najlepszych miejsc na sesję zdjęciową w Szczecinie.

3.6 Sesja poślubna w górach

Widoki zapierające dech w piersiach, błyskawicznie zmieniająca się pogoda, przyjemny spacerek, to tylko kilka z zalet organizowania sesji poślubnej w górach. Zazwyczaj trzeba poświęcić na tego typu wyprawę 2-3 dni (jeżeli mieszkamy w zachodniopomorskim)  jednak jest też opcja ogarnięcia takiej sesji w jeden dzień, o czym opisywałem w innym artykule – (zobacz artykuł)

4. Kiedy należy wykonać sesję poślubną ?

Odpowiem, krótko i konkretnie – Jak najszybciej !!! Wiele par zwleka z tym do końca lata a później ciężko trafić już z odpowiednią pogodą. Zdarzały się też sytuacje, gdzie Panna Młoda nie mogła zmieścić się w suknie z radosnego powodu, jakim jest ciąża. Postarajcie się jak najszybciej zmobilizować i umówić termin sesji poślubnej.

5. O której godzinie warto zrobić sesję poślubną?

Najlepsze warunki mamy zawsze w okolicy wschodu i zachodu słońca ,chyba że dzionek jest pochmurny. Warto zaplanować zdjęcia o wschodzie lub około 3 godziny przed zachodem. Napisałem specjalny artykuł, w którym wszystko szczegółowo wyjaśniam. Sesja zdjęciowa – Najlepsza godzina na sesję plenerową.

6. Jak długo trwa sesja poślubna ?

Wpływ na to ma pogoda, styl pracy fotografa i miejsce, w którym fotografujemy. Do wykonania sesji w lesie wystarczą spokojnie dwie godziny, natomiast wybierając się w góry musimy poświęcić dużo więcej czasu, na samo przemieszczanie się między miejscówkami.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł będzie dla Ciebie pomocny podczas planowania i organizacji sesji. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to znajdź mnie na instagramie 🙂

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *