sesja w górach

Sesja w górach w jeden dzień ? Koszty i organizacja

SESJA W GÓRACH W JEDEN DZIEŃ ? KOSZTY I ORGANIZACJA

Wiele par marzy o sesji w przepięknej scenerii, jaką tworzą góry. Każdemu kojarzy się to z przynajmniej dwudniowym wypadem i dodatkowymi kosztami związanymi z zakwaterowaniem, wyżywieniem i kolejnymi godzinami pracy fotografa. Jest jednak możliwość zorganizowania takiej sesji w jeden dzień i to, bez żadnego pośpiechu.

SPIS TREŚCI:

  1. Sesja w Górach – Gdzie udać się na jednodniową sesję ślubną w górach ?
  2.  Jak przygotować się do sesji w górach ?
  3.  Gdzie można coś zjeść w rozsądnej cenie ?
  4. Gdzie zaparkować samochód ?
  5. Sesja w górach – szczegółowy plan trasy fotograficznej.
  6. Sesja w górach –  podsumowanie wyprawy.
sesja w górach
fot: www.michalwoloszyn.pl

1. Sesja w Górach – Gdzie udać się na jednodniową sesję ślubną w górach ?

W dzisiejszym artykule przedstawię plan, który sprawdziłem już dwukrotnie i razem z moimi parami udaliśmy się na jednodniowy wyjazd na sesję w górach. Wybór padł na Karpacz i górę Kopa z widokiem na najwyższy szczyt Karkonoszy, czyli Śnieżkę.

2. Jak przygotować się do sesji w górach ?

Na pewno trzeba zabrać ze sobą coś do picia oraz przekąski. Kolejną ważną sprawą to odpowiednie obuwie, bo przecież nie będziecie się przemieszczać szlakami górskimi w obuwiu ślubnym :). Kolejna ważna sprawa, to odpowiednia odzież dobrana do pogody, oraz płaszcze lub folie przeciwdeszczowe. Warto mieć się sobą nieprzemakalny plecak na podręczne przedmioty oraz buty, żeby nie nosić ich w rękach :).

3. Gdzie można coś zjeść w rozsądnej cenie ?

Zakładamy, że ruszamy ze Szczecina i kierujemy się na południe polski drogą ekspresową s3. Przy samej drodze będziemy mijać stacje benzynowe i kilka fastfoodów. Dobrą opcją jest zatrzymać się i dobrze podjeść w Polkowicach, gdzie do wyboru mamy McDonalda lub KFC. Dlaczego fastfoody, a nie knajpy czy restauracje ? A no dlatego, że jedzenie zostanie podane błyskawicznie i będą to posiłki, które zapewne wcześniej jedliśmy i nie powodowały w nas żadnych obstrukcji :D. Oczywiście można eksperymentować 🙂 W samym Karpaczu jest sporo fajnych knajp.

4. Gdzie zaparkować samochód ?

Nawigację ustawiamy na ulicę Olimpijską w Karpaczu – w okolicy Dzikiego Wodospadu. Tam przy drodze znajduje się dość spora liczba miejsc parkingowych. To właśnie w tym miejscu warto zacząć wyprawę.Gdzie można włożyć garnitur i suknię ślubną ?To już zależy wyłącznie od Was. Niektóre pary jadą już przebrane, choć na tak odległą podróż może to być męczące. Można się spokojnie przebrać na stacji benzynowej przed Karpaczem lub zjechać w drogę leśną. Można również zrobić to już na Kopie 🙂

dziki wodospad
fot: google.com

5. Sesja w górach – szczegółowy plan trasy fotograficznej.

5.1. Dziki Wodospad w Karpaczu – Sesja w górach

Skoro mamy już zaparkowany pojazd i jesteśmy, ubrani warto podejść na dziki wodospad i zrobić kilka ujęć w tym pięknym miejscu. Zależy od pory dnia i pogody, ale często jest tam sporo turystów. Zazwyczaj ludzie jak widzą, że w tym miejscu odbywa się, sesja ślubna, nie pchają się w kadr, tylko cierpliwie czekają.

5.2. Kolejka linowa na Kopę:

Następnie udajemy się spacerem pod małą górkę i dochodzimy do Karpacz Ski Arena, gdzie znajduje się kolejka linowa na Kopę. Koszt wjazdu to około 55 zł za jedną osobę. Zakładając, że jesteście tylko Wy i fotograf to liczcie się z wydatkiem 165 zł. Można oczywiście wejść o własnych siłach, ale wtedy nie będziecie mieli mocy na żadną sesję. Po kupnie biletu siadacie na kolejkę linową i jedziecie na sam szczyt.

5.3. Sesja na Kopie z widokiem na Śnieżkę.

Gdy jesteście już u góry, to wystarczy się tylko obrócić i zobaczycie przepiękny widok na Karpacz otoczony pasmem gór. Warto się zatrzymać i zrobić kilka zdjęć na rozgrzewkę. Następnie idziecie szlakiem w kierunku śnieżki, aż do momentu, w którym znajdziecie dla siebie dogodne miejsce na wykonanie zdjęć. Następnie cofacie się i idziecie szlakiem czarnym, kierując się na Biały Jar. Po drodze będzie mnóstwo fantastycznych miejsc i widoków, więc co chwilę będziecie się zatrzymywać i robić zdjęcia. Z białego Jaru przechodzicie na szlak żółty i kierujecie się na strzechę Akademicką.

sesja w górach
fot: www.michalwoloszyn.pl

5.4. Strzecha Akademicka.

Po dotarciu na miejsce Warto zaplanować tam sobie krótką przerwę. Można coś przekąsić i wypić kawkę lub coś zimnego. Po krótkim odpoczynku przy samym schronisku mamy piękne widoki i warto wykonać tutaj kilka zdjęć.

sesja w górach
fot: www.michalwoloszyn.pl

5.5. Schronisko Samotnia – Mały Staw.

Następnie ruszamy szlakiem niebieskim i kierujemy się po drodze do Schroniska Samotnia. O tym miejscu nie trzeba dużo pisać. Według mnie jest to najatrakcyjniejszy punkt wyprawy i koniecznie trzeba zatrzymać się na zdjęcia przy Małym Stawie i okolicy. Następnie po zejściu z tarasu widokowego idziemy wzdłuż stawu i wchodzimy na niebieski szlak, którego otaczają piękne skały. Można też cofnąć się na górę i zejść głównym szlakiem niebieskim, ale zdecydowanie polecam drogę przy stawie, ponieważ widoki są dużo atrakcyjniejsze.

sesja w górach
fot: www.michalwoloszyn.pl

5.5. Dalsza Część podróży.

Następnie po minięciu domku myśliwskiego kierujemy się na Kozi Mostek, gdzie również warto się zatrzymać i zrobić kilka ujęć. Dalej przy Polanie KPN wchodzimy na szlak zielony i idziemy do pierwszego rozwidlenia. Tam skręcamy i idziemy już do końca i wychodzimy przy dzikim Wodospadzie. Czas wyprawy od momentu wjazdu na Kopę to około 5-6h fotografowania.

sesja w górach
fot: www.michalwoloszyn.pl

Na sam koniec prezentuje jeszcze film z jednej z wypraw, którą wspólnie realizowałem z Marcinem z www.blackandwhitevideo.pl 

6. Sesja w górach – podsumowanie wyprawy.

Trasa Szczecin – Karpacz- Szczecin około 860 km w dwie strony, czas przejazdu do 5 godzin z przerwą obiadową w jedną stronę

Sesja zdjęciowa – 5-6h

Koszty dodatkowe : obiad, wjazd na Kopę około (55 zł za osobę -dane w 2020 roku)

Zapraszam również do przeczytania artykułu z pomysłami na sesję w okolicy Szczecina. 

Dziękuję bardzo za poświęcony czas. Sesja w górach czy jednak nad morzem ?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *