Współpraca fotografa z kamerzystą

Współpraca Fotografa z Kamerzystą

WSPÓŁPRACA FOTOGRAFA Z KAMERZYSTĄ.

     Organizując ślub i wesele, zaraz po rezerwacji sali ruszacie na poszukiwania oprawy muzycznej, fotografa i kamerzysty. Przeszukując czeluście internetu, przekopując setki ofert, w końcu wybieracie swoich usługodawców. Następnie podpisujecie umowy z firmami i spokojnie czekacie na ślub. Czy zastanawialiście się, jak będzie wyglądała współpraca fotografa z kamerzystą ?

Zazwyczaj układa się prawidłowo, ale mimo szczerych chęci czasem bywa też inaczej. Jeżeli usługodawcy się nie znają zdarzają się niedomówienia. Bywa, że ktoś komuś wejdzie w kadr i bardzo ważny moment może być już nie do odratowania. Dlatego tak ważne jest, aby w tej kwestii wybrać profesjonalistów, którzy potrafią się dogadać między sobą i ustalić pewne zasady między innymi to, w jaki sposób będą się ustawiać i poruszać w kluczowych momentach. Podczas pracy należy się przemieszczać, w taki sposób, żeby nikomu nie przeszkadzać i ustawiać się z odpowiednim dystansem do pary.

Niestety, nadal często spotyka się operatorów rodem z lat 90, którzy rozstawią na statywie wielką kamerę pół metra od pary i na dodatek odpalają żółtą lampkę skierowaną na twarze młodych. Niejednokrotnie nie pomagają żadne prośby i sugestie w ich stronę. Efekt jest taki, że zamiast pięknych różnorodnych kadrów para otrzymuje zdjęcia od pasa w górę. Działa to też w drugą stronę, bo w branży jest wielu fotografów, którzy pochłonięci swoim zadaniem nie zwracają uwagi na pracę kolegi po fachu. ,,Ładują się” w kadr filmowy ze swoimi plecami, patrzą na wyświetlacz aparatu i sprawdzają, czy zdjęcie wyszło, nie myśląc w ogóle o tym, że cały ten czas komuś przeszkadzają.

współpraca fotografa z kamerzystą
fot: www.michalwoloszyn.pl

Współpraca fotografa z kamerzystą.

    Sam znam kilku kamerzystów, z którymi świetnie mi się współpracuje i myślę, że w drugą stronę działa to tak samo. Możemy poruszać się z zamkniętymi oczami i w żaden sposób nie wchodzimy sobie w drogę. Myślę, że warto zapytać podczas spotkania o polecenie kogoś dobrego, bo szanująca wzajemnie swoją pracę ekipa na pewno Was nie zawiedzie.

współpraca fotografa z kamerzystą
fot: www.michalwoloszyn.pl (na zdjęciu kamerzysta z www.blackandwhitevideo.pl)

jeżeli spodobał Ci się artykuł to zapraszam również do zapoznania się z ciekawymi miejscami na sesję o okolicy Szczecina 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *