alkohol na wesele

Alkohol na wesele – 5 porad

Alkohol na wesele – 5 porad

Podobno, żeby goście miło wspominali wesele nie może na nim zabraknąć smacznego jedzenia, dobrej muzyki i zimnej wódki. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem, że na picie wódki decyduje się coraz mniej osób, a młodzi wciąż kupują ją z ogromnym zapasem. Czasy, gdzie przed oczepinami goście leżeli z czołami przybitymi do stołów już dawno minęły. Teraz każdy stara się zachować fason, przynajmniej do momentu, kiedy na sali jest fotograf i filmowcy.

Spis treści :

  1. Jaki kupić alkohol na wesele ?
  2. Ile alkoholu na wesele ?
  3.  Gdzie kupić alkohol na wesele ?
  4. Negocjuj ceny alkoholu na wesele
  5.  Ceny alkoholu stale rosną.
alkohol na wesele 21

fot: www.michalwoloszyn.pl

1. Jaki alkohol na wesele ?

Nie każdy z gości lubi pić wódkę dlatego coraz częściej na weselach spotyka się różne alkohole. Dość powszechnym zwyczajem jest dostawiony stoliczek z kilkoma butelkami whisky i różnymi winami. Co do whisky nie ma ogólnej zasady. Młodzi wybierają znane marki w rozsądnej cenie, takie jak: Grants, Johny Walker czy Jack Daniels itp.

Z winem nie jest to już taka prosta sprawa. Niektórzy lubią wytrawne, inni półwytrawne a jeszcze inni piją tylko słodkie lub półsłodkie. Pod uwagę należy też wziąć kolor wina: białe, różowe bądź czerwone. Dlatego warto zaopatrzyć się w kilka opcji, tak, żeby każdy mógł znaleźć swój smak na stoliczku. Nie można zapomnieć też o winie bezalkoholowym! Część osób przyjeżdża samochodem, na przyjęciu mogą się też pojawić kobiety w ciąży.

Warto mieć to na względzie. Podobnie ma się sprawa z piwem bezalkoholowym. Ten złoty trunek najczęściej rozchwytywany jest podczas poprawin a w szczególności w letnie gorące dni. Dobrze, gdyby goście mieli możliwość skosztować go w wersji schłodzonej.

W 2019 roku fotografowałem wesele polsko niemieckie i dla naszych gości zza zachodniej granicy piwo to absolutny must have. Bardzo często pary decydują się na mobilny bar. Jest to ciekawa alternatywa dla standardowych drinków, a jednocześnie świetna niespodzianka dla gości. Warto również rozważyć inne opcje, np. Prosecco Van.

Szczecin alkohol na wesele
fot: www.michalwoloszyn.pl

2. Ile alkoholu na wesele ? Ile wódki na wesele ?

Odwieczne pytanie, które przewija się na różnych grupach to  “ile alkoholu na wesele ?” Zawsze lepiej mieć zapas, ale nie ma co przesadzać. Pamiętajcie, że nie wszyscy piją wódkę i mało kto jest w stanie wypić więcej, niż 0,5 litra. Dlatego właśnie pół litra wódki na osobę będzie bezpieczną granicą.

3. Gdzie kupić alkohol na wesele ?

Jeżeli poszukujecie alkoholu na swoje wesele warto, sprawdzić kilka możliwości. Specjalną ofertę na takie okazje posiadają Makro oraz Selgros. Ceny różnią się w zależności od ilości butelek. Warto wybrać się do tych sklepów i zapoznać się z obecnie obowiązującymi cenami. Kolejna opcja to hurtownie.

Zdarza się, że ceny są atrakcyjniejsze niż w hipermarketach, dlatego nie należy ich pomijać w swoim przedślubnym rekonesansie. Sklepy monopolowe – wiele firm prowadzi sprzedaż pakietów weselnych, więc nie można zapomnieć też o takiej opcji. Tutaj polecam szczególnie AlcoOutlet. Grupy weselne na Facebooku to kolejne rozwiązanie. Wiele firm szuka swoich klientów właśnie tutaj, więc warto zostawić post z prośbą o przesłanie oferty. Nie zapomnijcie wpisać w google hasła “szczecin alkohol na wesele”, wtedy dostaniecie na tacy gotowe rozwiązania.

4. Alkohol na wesele – negocjuj ceny.

Organizując wesele nie kupujecie kilku butelek wódki, tylko ogromne ilości. W związku z tym warto spróbować negocjować cenę. Nic Was to nie kosztuje, a zawsze można ugrać jakiś fajny rabat, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na coś innego.

alkohol na wesele
fot: www.michalwoloszyn.pl

5. Alkohol na wesele – stale rosną.

Na koniec przypominam, żebyście pamiętali, że ceny alkoholu stale rosną i należy zaopatrzyć się w miarę możliwości jak najwcześniej. Od 2020 roku akcyza wzrosła aż o 10% a perspektywa najbliższych lat niestety nie przewiduje tendencji spadkowej, lecz wręcz przeciwnie.

alkohol na wesele 213

Dziękuję bardzo za uwagę i poświęcony czas na przeczytanie artykułu Szczecin Alkohol na Wesele – 5 porad. Jeżeli znacie konkretne firmy na terenie Szczecina, które się tym zajmują to zachęcam do pozostawienia komentarza. Zapraszam również do przeczytania artykułu na temat współpracy fotografa z kamerzystą.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *