Sesja w Szczecinie – Top 31 najlepsze miejsca na sesję zdjęciową Szczecinie

Sesja w Szczecinie – Top 31 najlepsze miejsca na sesję zdjęciową Szczecinie

Spora grupa par młodych niekoniecznie chce wyjeżdżać gdzieś daleko. Ponadto czują się związani emocjonalnie ze Szczecinem i chcieliby zorganizować sesję zdjęciową w mieście i w niedalekiej okolicy. To właśnie dla tych osób przygotowałem obszerny wpis zawierających listę miejsc, w których można wykonać piękne zdjęcia. Większość z nich przetestowałem sam, a pozostałe zapewne odwiedzę w niedalekiej przyszłości.

Sesja w Szczecinie – Najlepsze miejsca na sesję zdjęciową w Szczecinie:

1. Jezioro Głębokie, Polana Sportowa i okolice.

Sesja w Szczecinie nie musi oznaczać sesji typowo miejskiej. Dlatego w pierwszym punkcie opisuję jedno z bardziej znanych szczecińskich jezior. Miejsce, do którego przyjeżdżałem wielokrotnie o każdej porze roku. Znajduje się tutaj Jezioro Głębokie, plaża z pomostem przy kąpielisku oraz tereny leśne. Po drugiej stronie ulicy znajduje się Staw Wędkarski, którego nie można pominąć wykonując sesję w tamtych okolicach. Następnie leśną dróżką dochodzimy do polany sportowej i znajdziemy tam kolejny klimatyczny staw a kawałek dalej wielką polanę z przewróconym drzewem. Kolejne miejsce, które zaprezentuje w następnym punkcie znajduje się w niedalekiej odległości.

sesja w szczecinie
fot: www.michalwoloszyn.pl

2. Łąka przed Wołczkowem (jadąc od strony jeziora Głębokiego).

Będąc w okolicy Jeziora Głębokiego warto pojechać w kierunku Wołczkowa i zakończyć sesję na łące przy zachodzie Słońca. Ukształtowanie terenu jest tam bardzo ciekawe i można zrobić urozmaiconą sesję zdjęciową zarówno po jednej jak i drugiej stronie ulicy 🙂

sesja w szczecinie
fot: www.michalwoloszyn.pl

3. Plaża przy jeziorze Goplana w Szczecinie

Miejsce, które powstało całkiem niedawno i pierwszy raz fotografowałem tutaj latem tego roku. Do dyspozycji mamy piękną piaszczystą plażę, klimatyczne poprzewracane drzewa, ogromną przestrzeń i raptem garstkę turystów. Dodatkowym atutem jest Las Arkoński w pobliżu plaży, więc można zrobić sesję leśną i zakończyć na plaży.

sesja w szczecinie
fot: www.michalwoloszyn.pl

4. Syrenie Stawy w Lesie Arkońskim

Niedaleko jeziorka Goplana znajdują się również niedawno powstałe Syrenie Stawy. Jest to miejsce, w którym znajduje się kilka stawów, klimatyczne alejki i drewniany pomost. Miejsce to warto odwiedzić w okolicach zachodu słońca, ponieważ światło przebijające się przez drzewa jest magiczne.

sesja w szczecinie
fot: www.michalwoloszyn.pl

5. Dolina Siedmiu Młynów

Kolejne fajne miejsce, które znajduje się w Puszczy Wkrzańskiej. Dojeżdżamy autem, skręcając z ulicy Miodowej w ulicę Pod Urwiskiem. Podjeżdżamy do końca samochodem, później kawałek spacerkiem i dojdziemy do dwóch stawów. Następnie możemy się trochę cofnąć i na rozwidleniu pójść w lewo na łąkę otoczoną drzewami. Miejsce warte odwiedzin 🙂

sesja w szczecinie
fot: www.michalwoloszyn.pl

6. Puszcza Wkrzańska – Sesja w Szczecinie.

Miejsce, które uwielbiam i wykonałem tutaj bardzo dużo sesji. Do dyspozycji mamy łąki, polany lasy iglaste, liściaste i na sam koniec ogromne pole na zachód słońca. Zostawiamy auto na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Kredowa i Śródleśna w Szczecinie. Dlatego jeżeli myślisz o różnorodnych zdjęciach w naturze to Sesja w Szczecinie a konkretnie w Puszczy Wkrzańskiej będzie strzałem w dziesiątkę.

sesja puszcza wkrzańska
fot: www.michalwoloszyn.pl

7. Wysoki Staw w Puszczy Wkrzańskiej.

Jedno z moich ulubionych miejsc. Urokliwy las, łąki oraz duży staw. Auto parkujemy na skrzyżowaniu ulic Ostoi Zagórskiego i Ogrodniczej. Super miejsce na zachody i wschody słońca. Przykładową sesję możecie zobaczyć : https://michalwoloszyn.pl/sesja-narzeczenska-w-szczecinie/

sesja wysoki staw
fot: www.michalwoloszyn.pl

8. Marina Gocław ul. Lipowa w Szczecinie

W sąsiedztwie sali weselnej Restauracja Jachtowa w Szczecinie znajduje się Marina. Pierwszy raz w tym roku miałem okazję fotografować tam sesję o wschodzie słońca. Jeżeli jesteś miłośnikiem jachtów,  jest to miejsce warte uwagi. Konieczne jest umówienie się wcześniej z zarządcą.

sesja marina
fot: www.michalwoloszyn.pl

9. Most Brodowski przy ul. Ludowej

Jest to niebieski industrialny most łączący wyspę Ostrów Brodowski z lewym brzegiem odry. W okolicy, znajduje się skwer gdzie można zejść i porobić kilka ujęć przy wodzie.

sesja most brodowski
fot: www.michalwoloszyn.pl

10. Betonowiec

Jest to wrak betonowca “Ulrich Finsterwalder” znajdujący się na środku jeziora Dąbskiego. Kapitalne miejsce na sesję. Udając się tam będziecie potrzebowali skorzystać z łodzi motorowej, którą można wypożyczyć przy Szczecińskich bulwarach.

betonowsiec
fot: www.michalwoloszyn.pl

11. Jezioro Karwowo

W bliskim sąsiedztwie Warzymic znajduję się niewielka miejscowość Karwowo, a w niej ciekawie położone jezioro. Zbiornik wodny otoczony jest pagórkami, łąkami i polami. Miejsce naprawdę atrakcyjne na sesję o zachodzie słońca.

jezioro karwowo
fot: www.michalwoloszyn.pl

12. Sady Rajewscy

Jeżeli szukacie sadów na sesję zdjęciową, to idealnym miejscem są Sady Rajewscy – producent naturalnych i przepysznych soków. Sady są własnością prywatną i koniecznie jest umówienie się z właścicielami. W zamian za udostępnienie miejsca właściciele proszą o wykonanie kilku zdjęć produktowych soków, które później podpisują marką fotografa podczas promowania w mediach społecznościowych 🙂

sady rajewscy
fot: www.michalwoloszyn.pl

13. Jezioro i łąka za Przecławiem

Fajne miejsce na sesję o zachodzie słońca. Łąki, pola oraz niewielkie jeziorko. Wjeżdżamy obok stacji Bobryk i parkujemy na dróżce.

laka przeclaw
fot: www.michalwoloszyn.pl

14. Puszcza Bukowa

Miejsce, które uwielbiam i do którego będę wracał bardzo często. W Google wpisujemy Serce Puszczy i nawigacja prowadzi nas do parkingu przy pomniku. Zostawiamy pojazd i udajemy się w Las. Jak już uda się zrobić piękne zdjęcia z przebijającym się przez drzewa słońcem w tle to możemy ruszać dalej w kierunku Kołowa. Tam znajdziemy łąki, pola, lasy i stawy.

puszcza bukowa
fot: www.michalwoloszyn.pl

15 Stare Nowe Miasto i okolica Zamku Książąt Pomorskich

Jeżeli wolicie klimat miejski to, warto udać się na Stare Nowe Miasto w Szczecinie i okolice Zamku Książąt Pomorskich. Miejsce idealne dla tych par, które wolą sesję w klimacie miejskim.

16. Wały Chrobrego – Sesja w Szczecinie

Często młode pary pytane o miejsce wspominają, że „Chcielibyśmy sesję na Wałach Chrobrego, ale to miejsce jest raczej oklepane”. Nic bardziej mylnego. Jest to według mnie fantastyczne miejsce, pod Warunkiem, że jest dobrze sfotografowane. Będąc na Wałach, warto udać się na kilka zdjęć na bulwary i pod pomnik Mickiewicza. Jeżeli myślicie sesja w Szczecinie, to nie bójcie się Wałów Chrobrego :).

waly chrobrego
fot: www.michalwoloszyn.pl

17. Szklane biurowce przy ul. 1-go Maja Sesja w Szczecinie

Bardzo fajne miejsce na sesję w stylu biznesowym. Również może być fajnym dopełnieniem do sesji miejskiej. Można w bardzo kreatywny sposób wykorzystać odbicia w szklanych biurowcach.

18. Ruiny Papierni Skolwin

W okolicy Stołczyna i Skowlina znajduje się ogromny teren z ruinami starej Papierni Skolwin. Jeżeli szukacie miejsca w stylu industrialnym i ciekawych ruin to będzie to bardzo dobry wybór.

19. Stara Fabryka Benzyny Syntetycznej w Policach

Sesja w Szczecinie ? No może troszeczkę dalej, ale warto tam się wybrać. Ogromny teren z kilkoma ciekawymi ruinami, otoczony łąkami i drzewami. Miejsce, które warto odwiedzić.

stara fabryka benzyny syntetycznej police
fot: www.michalwoloszyn.pl

20. Szczecińska Łasztownia i Marina

Wiele par jak myśli o sesja w szczecinie, to na myśl przychodzi kolejna opisywana miejscówka. Jest to, miejsce doskonale wszystkim znane i od pewnego czasu nowa wizytówka Szczecina. Dźwigozaury, bulwary z widokiem na Wały Chrobrego i Zamek Książąt Pomorskich. Obok wejście na zwodzony most i przejście na marine. Żeby uzyskać zgodę na fotografowanie i pozwolenie na wejście należy udać się do kapitanatu i grzecznie zapytać.

lasztownia
fot: www.michalwoloszyn.pl

21. Marina Przy ul. Przestrzennej

Kolejna już Marina, tym razem na prawym brzegu Szczecina. Przy terenie domu weselnego „Nad Wodą” przy ul. Przestrzennej. Bardzo fajna opcja na zachód słońca.

marina przestrzenna
fot: www.michalwoloszyn.pl

22. Siadło Dolne – Bulwary

Miejsce, w którym jeszcze nie fotografowałem, ale na pewno przyjadę tutaj w kolejnym sezonie. Nowe bulwary i kilka kładek. Dodatkowo po drodze można zatrzymać się na jednej z łąk.

23. Pole Rzepakowe, Łąka i Las w okolicy Smolęcina

Ciekawe miejsca, zarówno na sesję w lesie, jak i na łące. Dodatkowym atutem są pola rzepaku.

pole rzepakowe smolecin
fot: www.michalwoloszyn.pl

24. Szczecińska Filharmonia – Sesja w Szczecinie w pomieszczeniu

Jedno z niewielu zadaszonych miejsc na sesję zdjęciową, którą można wykonać przez cały rok. Ciekawa i różnorodna architektura, pozwala na zrobienie bardzo kreatywnej sesji. Żeby uzyskać zgodę, trzeba skontaktować się z zarządcą i uiścić opłatę. W 2019 roku było to 150 zł za godzinę. Mamy wówczas budynek na wyłączność i nie musimy martwić się, że turyści będą wchodzić nam w kadr.

filharmonia szczecinska
fot: www.michalwoloszyn.pl

25. Kamiennica 1899 – Sesja w Szczecinie w pomieszczeniu

Kolejne zadaszone miejsce na klimatyczną sesję. Według mnie bardziej nadaje się na lifestylową czułą sesję narzeczeńską niż na sesję poślubną. Wystarczy wpisać w Google, skontaktować się z właścicielem i zarezerwować apartament na czas sesji.

26. Park Kasprowicza i Jezioro Rusałka

Kolejne miejsce, które jest doskonale wszystkim znane. Parkujemy pojazd przy ul. Słowackiego i wchodzimy do Parku Kasprowicza. Tam mamy zielone polany, most zakochanych, jezioro rusałka. Po drugiej stronie ulicy dla urozmaicenia mamy park.

27. Szczecińska Różanka

Miejsce sezonowe, warte wykonania sesji ślubnej lub narzeczeńskiej. Jeżeli ktoś lubi kwiaty, to warto tam się udać. Można połączyć to razem z Parkiem Kasprowicza i Rusałką 🙂

28. Jasne Błonia Sesja w Szczecinie

Szczecińskie Jasne Błonia to kolejna propozycja. Najlepiej przyjechać tutaj o wschodzie słońca, wtedy nie będzie jeszcze tak dużo turystów. Najładniej jest tutaj po zakwitnięciu fioletowych krokusów.

29. Jezioro Szmaragdowe

Klimatyczne jezioro powstałe w okolicy dawnej kopalni kredy i margla. Jak sama nazwa mówi, woda jest w kolorze szmaragdowym. Warto obejść jezioro dookoła i zapuścić się trochę dalej w las. Koniecznie trzeba udać się na polanę widokową, żeby skorzystać z urokliwych zachodów słońca. Zapewne większość z Was myśląc – Sesja w Szczecinie od razu pomyślało o tym miejscu.

jezioro szmaragdowe
fot: www.michalwoloszyn.pl

30. Stawy Brodowskie

Miejsce, które kilka lat temu dostało nowe życie. Jeziorko, na Żelechowie i dookoła ścieżki. Pojazd można zaparkować przy ul. Komuny Paryskiej.

31. Szczecińska Wenecja – Sesja w Szczecinie z motorówki

Kolejna ciekawa propozycja to Szczecińska Wenecja. Sesja, którą można wykonać na motorówce. Niezwykle klimatyczne miejsce, które warto odwiedzić.

szczecinka wenecja
fot: www.michalwoloszyn.pl

To już koniec mojej listy miejsc. Na pewno będzie ona aktualizowana, jak tylko uda mi się znaleźć coś nowego 🙂 Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi Twoja sesja w Szczecinie będzie udana.

Jeżeli znasz jakieś inne ciekawe miejsca w tej części miasta, to proszę podziel się w komentarzu 🙂

Zapraszam Cię serdecznie do zakładki inspiracje  gdzie znajdziesz więcej podobnych artykułów.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *