sesja w Kołobrzegu ekopark wschodni

Sesja w Kołobrzegu – Ekopark Wschodni. Najlepsze miejsca na sesje # 7

To już kolejna część mojego cyklu – “Najlepsze miejsca na sesje”. Jeżeli marzy Wam się sesja w Kołobrzegu, to koniecznie musicie zajrzeć do w Ekoparku Wschodniego. A dlaczego ? Dowiecie się z tego artykułu 🙂

1. Ekopark Wschodni Kołobrzeg

Poszukując ciekawego miejsca na sesję w okolicy Kołobrzegu, natrafiłem na Ekopark wschodni. To obszar przyrodniczy składający się z wód torfowisk oraz bagien połączony z plażą Morza Bałtyckiego. To żerowisko dla około 80 gatunków ptaków, stąd często można spotkać tam fotografów przyrodniczych.

Żeby dojść do plaży, musimy udać się ścieżką, która przecina dwa duże zbiorniki wodne. Mamy tam kila fajnych miejsc, przy których warto się zatrzymać. Następnie dochodzimy do ścieżki rowerowej. Skręcając w lewo, mijamy kolejne fajne miejsca, aż dochodzimy do drewnianego mostu.

Obok mostu warto wejść na plażę i kierować się w prawą stronę. Po drodze mamy czas na wykonanie wielu fajnych ujęć. Gdy dochodzimy już do końca, ujrzymy kamienny pomost/falochron, na którym możemy zakończyć sesję.

2. Sesja w Kołobrzegu gdzie znajduje się Ekopark Wschodni?

Jeżeli na sesję wybieracie się samochodem, na nawigacji najlepiej wbić Podczele ul. Grobli. Wjeżdżamy na parking leśny tuż za smażalnią ryb i tam zostawiamy pojazd. Później krótki spacerek przez las i możecie zaczynać 🙂

sesja w Kołobrzegu ekopark wschodni
fot : www.michalwoloszyn.pl

3. Ile trwa sesja w Kołobrzegu ?

Czas potrzebny na wykonanie sesji jest zależny od stylu pracy fotografa. Ja staram się korzystać z jak najlepszych warunków i obejście miejsc, o których pisałem w pierwszym punkcie, zajmuje mi około 2 godziny. Pamiętajmy, że jesteśmy na odkrytym ternie i ciężko jest znaleźć miejsca zacienione.

sesja w Kołobrzegu ekopark wschodni
fot : www.michalwoloszyn.pl

4. Podsumowanie

Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis pozwolił Wam rozwiać wątpliwości co do wyboru miejsca na sesję w Kołobrzegu, jakim jest Ekopark Wschodni. To wyjątkowa miejscówka o każdej porze roku. Jeżeli marzy Wam się sesja nad morzem i chcecie ją urozmaicić, to nie ma co się zastanawiać.

Zachęcam również do zapoznania się z artykułem Miejsce na sesję w zachodniopomorskim , w którym znajdziecie inne inspiracje na sesje w naszym województwie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *