First look

First look – Pierwsze Widzenie Pary Młodej [5 pytań]

First look – Pierwsze Widzenie Pary Młodej

 1. Co to jest First Look ?
 2. Dlaczego warto zorganizować pierwsze widzenie ?
 3. Gdzie zorganizować First look ?
 4. Pierwsze widzenie intymnie, czy z rodziną?
 5. Czy zabrać fotografa ?

1. Co to jest First look ?

First look jest to inaczej pierwsze spotkanie pary młodej w dniu ślubu. Moment, w którym Pan młody pierwszy raz zobaczy swoją narzeczoną w sukni ślubnej, fryzurze i makijażu.  Dla większości panien młodych jest to bardzo ważny moment dnia ślubu, dlatego do samego końca ukrywają suknię przed przyszłym mężem, żeby go zaskoczyć.

first look pierwsze widzenie 3
fot: www.michalwoloszyn.pl

2. Dlaczego Warto zorganizować pierwsze widzenie ?

Pierwsze widzenie to ogromna dawka emocji, jeżeli jest oczywiście starannie przygotowane. Im mniej osób obserwujących, tym bardziej jest emocjonalnie. Warto zaplanować i uwzględnić te 10 minut w swoim harmonogramie, ponieważ jest to dla was, miła odskocznia od ciągłego stresu i pośpiechu. Zwolnijcie na chwilę, bądźcie ze sobą, milcząc lub składając sobie pierwsze życzenia.  Zobaczycie, jak rozładuje to Wasz stres i uspokoi przed ceremonią.

first look
fot: www.michalwoloszyn.pl

3. Gdzie zorganizować First look ?

Możliwości jest kilka, zależy to od Waszych upodobań, tego, czy chcecie pobyć sami i czy chcecie, żeby Wasi bliscy mogli również to zobaczyć i przeżywać razem z Wami.

 • First look w Kościele – Bardzo często się zdarza, że Pan Młody czeka przy ołtarzu na swoją przyszłą żonę i dopiero wtedy widzi ją pierwszy raz. Przy pięknej oprawie muzycznej wielokrotnie musiałem się zasłaniać za aparatem, bo moment często bywa wzruszający.
 • First look podczas ceremonii plenerowej – Tak samo jak, w przypadku kościoła piękna oprawa muzyczna robi robotę. Wielokrotnie widziałem wzruszonych młodych oraz ich gości.
 • First look w ogrodzie – Jeżeli macie ogród, kawałek zieleni to grzechem byłby nie skorzystać z okazji i zostawić najbliższych i pobyć chwilę sam na sam.
 • First look w okolicy sali weselnej – Coraz częstszym zwyczajem jest, że para młoda przygotowuje się w hotelowych pokojach swojej sali weselnej. Wtedy jak jesteście już gotowi, warto wybrać piękne i intymne miejsce i poświęcić 10 minut
 • First look w ważnym dla pary miejscu – Częstym zwyczajem jest umówienie się przed ceremonią i spotkanie w Waszym wyjątkowym miejscu, z którym wiążecie piękne wspomnienia.
 • First look w domu rodzinnym przed błogosławieństwem –  Najpopularniejsze pierwsze widzenie, podczas którego Pan Młody przyjeżdża do rodzinnego domu swojej narzeczonej i wręcza jej kwiaty. Ogromnym minusem jest to, że większość par w obecności rodziny jest tak zestresowana całą sytuacją, że zapominają o tym, żeby zwrócić na siebie uwagę.
first look pierwsze widzenie 2
fot: www.michalwoloszyn.pl

4. Pierwsze widzenie intymnie czy z rodziną ?

To już zależy tylko i wyłącznie od Was. Będąc tylko we dwoje, nie musicie powstrzymywać emocji, wzruszeń i zachwytu. Jesteście wtedy szczerzy wobec siebie i naturalni. Jeżeli chcecie sprawić przyjemność swoim najbliższym, to zaproście ich ze sobą, żeby stali z boku, ale najlepiej nie komentowali i nie ingerowali w wydarzenia.

first look pierwsze widzenie 5
fot: www.michalwoloszyn.pl

5. Czy zabrać fotografa ?

Jeżeli chcecie ten moment zachować tylko w pamięci, to nie ma takiej konieczności. Jeżeli jednak chcecie mieć pamiątkę w postaci np. zdjęcia opadniętej szczęki Pana Młodego na widok swojej ukochanej lub płynących łez to zdecydowanie warto zabrać ze sobą fotografa.  Żeby Wasz pierwsze widzenie było intymne, nie pozwólcie w trakcie się ustawiać ani robić dubli, bo cała magia pryśnie.

Jeżeli chcesz zorganizować pierwsze widzenie w okolicy Szczecina to zapraszam do zapoznania się z listą ciekawych miejsc na sesję 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *