Wesele Restauracja Chałupa – Sale które polecam cz.1

Dzisiejszym wpisem rozpoczynam cykl „Sale, które polecam” Na pierwszy ogień poszła Restauracja Chałupa. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem sali i bierzesz pod uwagę wesele w restauracji Chałupa, to ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

1. Restauracja Chałupa – Lokalizacja

Dobra lokalizacja kilka minut od centrum jest ogromnym atutem Restauracji Chałupa. Sala usytuowana jest w Szczecinie przy ul. Południowej 9 tuż obok Ronda Uniwersyteckiego. Okolica nie jest zakorkowana, więc nie ma co planować ogromnych zapasów czasowych. W okolicy znajduję się kościół przy ul. Lwowskiej, w którym często odbywają się zaślubiny przed weselem.

restauracja chałupa
fot: www.michalwoloszyn.pl

2. Restauracja Chałupa Wesele – Wygląd sali

Restauracja Chałupa to dwie sale – jedna większa, w której można zorganizować wesele do 120 osób i druga mniejsza przystosowana do mniejszych przyjęć, ale fotografowałem też na niej małe wesela. Wejście na sale znajduje się tuż przy ogrodzie. Wnętrze sali weselnej jest bardzo klimatyczne i nie jest ukierunkowane na jeden typ imprez. Zarówno można udekorować salę w stylu boho i glamour. Ogromnym atutem jest taras ze stolikami przed salą oraz dość duży teren zieleni z białymi altankami. W Chałupie nie brakuje miejsca dla najmłodszych. Do dyspozycji mamy zjeżdżalnie oraz huśtawkę.

restauracja chałupa
fot: www.michalwoloszyn.pl

3. Restauracja Chałupa Ślub w Plenerze

Czy można zorganizować ślub plenerowy w Restauracji Chałupa ? Jak najbardziej ! W ogrodzie mamy do dyspozycji dwie altanki przystosowane do tego typu ceremonii. Wybierając pakiet weselny, można zamówić dodatkowo przygotowanie miejsca do ceremonii. Więcej na temat ślubów plenerowych opisywałem w artykule : Ślub Plenerowy – Ślub Cywilny w plenerze [8 cennych porad]

4. Restauracja Chałupa – jedzenie

Trzy zasady udanego wesela to : zimna wódka, dobra muzyka i pyszne jedzenie. Jeżeli chodzi o jedzonko, to Chałupa jest absolutnie w ścisłej czołówce w Szczecinie. Posiłki są przepyszne i do tego starannie podane. Nie spotkałem się jeszcze z opinią, żeby ktoś narzekał. Dużym atutem jest to, że posiłki wydawane są szybko i sprawnie.

5. Obsługa – Wesele Restauracja Chałupa

Powyżej opisywałem, że jedzenie to ścisła czołówka, natomiast z ręką na sercu mogę powiedzieć, że obsługa to absolutny numer 1 w Szczecinie. Posiłki podawane są bardzo sprawnie, obsługa kelnerska uśmiechnięta a tańce za barem w rytm muzyki to już chyba standard. Nad wszystkim czuwa Manager – Agnieszka, a współpraca z nią to czysta przyjemność.

restauracja chałupa wesele
fot: www.michalwoloszyn.pl

6. Sesja w dniu ślubu

Ciężko jest znaleźć salę w centrum dużego miasta z możliwością zrobienia fajnego zdjęcia grupowego i sesji w dniu ślubu. To wszystko możliwe jest w Chałupie. Wystarczy 10-15 minut na zrobienie różnorodnej sesji w dniu ślubu.

Co to jest sesja w dniu ślubu ? Dowiesz się z mojego wcześniejszego artykułu – Sesja w dniu ślubu – 6 pytań

7. Ocena końcowa

Nie jestem ambasadorem Chałupy, nie współpracuję z salą, a moja ocena wystawiona jest na podstawie kilkuletniej realizacji ślubów i przyjęć w tym lokalu. Czytając powyższe punkty pewnie zdajesz sobie sprawę, że ocena jest jak najbardziej pozytywna. Lokalizacja, jedzenie, obsługa – 5 gwiazdek. Żeby było sprawiedliwie, to wspomnę też o minusach. Pierwszy z nich to mała ilość miejsc parkingowych, natomiast drugi to brak noclegów w budynku (Lokal współpracuje z hotelem, niedaleko od sali). Dlatego jeżeli zastanawiasz się nad organizacją swojego wymarzonego wesela w tym fantastycznym miejscu, to nie wahaj się tylko umów się z Panią Menager i porozmawiajcie o Waszych planach.

restauracja chałupa
fot: www.michalwoloszyn.pl

Mam nadzieję, że ten cykl będzie dla Was bardzo pomocny przy wyborze sali. Zachęcam Cię do odwiedzenia wpisu : 34 Sale weselne w zachodniopomorskim, które polecam. Tutaj poznasz całą listę miejsc godnych polecenia. W przyszłości zaprezentuje kolejne miejsca.

Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz się podzielić opinią na temat chałupy, to zapraszam do kontaktu : weselnieowszystkim@gmail.com.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *