pomysły na wieczór panieński

Pomysły na wieczór panieński[36 inspiracji]

Jeżeli czytasz ten artykuł, to zapewne zostałaś wybrana na świadkową lub pomagasz przy organizacji wieczoru panieńskiego. To bardzo ważna misja, dlatego warto zaplanować ten czas jak najlepiej, wybierając odpowiednie atrakcja. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, o co w tym wszystkim chodzi i poznasz najciekawsze pomysły na wieczór panieński.

Co to jest wieczór panieński ?

Wieczór panieński to ostatnie, przedślubne spotkanie z koleżankami. Najczęściej organizowane jest przez świadkową oraz koleżanki panny młodej. To pożegnanie stanu panieńskiego.

Wieczór panieński – do kogo należy organizacja ?

Organizacja wieczoru panieńskiego to zadanie specjalne dla świadkowej. Pamiętaj, żeby pomysły konsultować z pozostałymi uczestniczkami. Najlepiej zorganizujcie ze wszystkimi zaproszonymi „burzę mózgów”. Idealna do tego typu akcji będzie grupa na Mesengerze, Whatsupie lub Facebooku.

Kto zaprasza gości na wieczór panieński ?

Zapraszaniem gości powinna zająć się świadkowa. Zacznij od ustalenia z przyszłą panną młodą, kogo chce zaprosić i jak skompletujesz już pełną listę, bierz się do roboty.

pomysły na wieczór panieński
fot: www.michalwoloszyn.pl

Kto zajmuje się wymyślaniem pomysłów na wieczór panieński ?

Kto wymyśla pomysły na wieczór Panieński? Organizatorem i osobą decyzyjną jest świadkowa, ale bądź otwarta na inne pomysły innych uczestniczek. Pamiętaj, że pewnie Ty najlepiej wiesz co lubi przyszła panna młoda, dlatego ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Kto płaci za wieczór panieński ?

Jeżeli Panna młoda wystąpi z propozycją, że zapłaci za wieczór panieński, to wybijcie jej ten pomysł z głowy. Finansowanie imprezy należy do uczestników, dlatego po ustaleniu atrakcji zaplanujcie budżet i podzielcie koszty na ilość osób. Być może część osób Wam się wykruszy, dlatego czasami warto z czegoś zrezygnować.

wieczór panieński
fot: www.michalwoloszyn.pl

Pomysły na wieczór panieński

1. Sesja zdjęciowa

Bardzo popularną atrakcją podczas wieczoru panieńskiego jest zorganizowanie sesji zdjęciowej u profesjonalnego fotografa. Wykonywane są wtedy zdjęcia grupowe, zdjęcia z koleżankami i indywidualna sesja panny młodej. Coraz bardziej popularne stało się zatrudnianie fotografa na kilka godzin, podczas którego tworzy reportaż z wieczoru panieńskiego.

2. Wyjazd do SPA

Bardzo popularna, lecz niestety kosztowna forma spędzenia wieczoru panieńskiego. Wyjazd do spa to doskonała okazja na odprężenie się przed ślubem. Można połączyć pobyt w spa z wieczornym wyjściem np. do klubu.

3. Masaż

A może masaż relaksacyjny kamieniami lub gorącą czekoladą ? To doskonały prezent na start imprezy. Po takim zabiegu przyszła panna młoda wejdzie zrelaksowana w imprezę.

4. Wypad do parku linowego

Świetna forma na aktywne spędzenie wieczoru panieńskiego.

5. Wspólna wycieczka rowerowa

Jeżeli panna młoda lubi przejażdżki rowerowe, to zorganizujcie dla niej małą wycieczkę. Po dojeździe do miejsca docelowego szybki prysznic i można zacząć imprezować 🙂

6. Klasyczna domówka – impreza w domu

Jeżeli przyszła panna młoda jest osobą spokojną, niechodzącą do klubów, warto pomyśleć nad zorganizowaniem wieczoru panieńskiego w formie domówki.

7. Skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem to ekstremalna forma spędzenia wieczoru panieńskiego. Wiele firm organizuje tego typu atrakcje.

8. Lot motolotnią

Kolejna ciekawa opcja na podniesienie adrenaliny przyszłej panny młodej.

9. Bungge

Kolejna atrakcja zdecydowanie dla kobiet lubiących adrenalinę.

10. Widokowy lot balonem

Kolejna ciekawa propozycja na niezapomniane przeżycie. Jest coraz więcej firm w Polsce, które organizują tego typu atrakcje.

11. Escape room

Jeżeli jesteście już po kilku drinkach, to dobrą formą rozrywki może być Escape Room. To specjalnie przygotowane pomieszczenia z zagadkami do rozwiązywania grupowego.

12. Gra miejska

Możecie zorganizować samodzielnie grę z zadaniami i zagadkami dla panny młodej. Przygotujcie mapę oraz nanieście na nią punkty, które będziecie odwiedzać. Może to być maraton po klubach przeplatany ciekawymi atrakcjami.

13. Lot awionetką

Jeżeli macie dość pokaźny budżet, to bardzo ciekawą propozycją może być przelot widokowy awionetką.

14. Widokowy lot wiatrakowcem

Kolejna opcja z lotami widokowymi.

15. Wynajęcie busa

Jeżeli niekoniecznie chcecie bawić się w swoim mieście, bardzo fajną opcją jest wynajęcie busa. Możecie uderzyć w góry, nad morze lub do innego ciekawego miasta.

16. Wyjazd za granicę

Przy wykorzystaniu transportu wynajętym busem możecie śmiało wyjechać za granicę i zorganizować imprezę w jakimś ciekawym mieście.

17. Wypad w Góry

Kolejna ciekawa propozycja to wyjazd zorganizowany w góry. Możecie zorganizować wycieczkę a na koniec udać się na imprezę. W środku sezonu możliwości jest bardzo dużo.

18. Wypad nad morze

Wymyślając pomysły na wieczór panieński, nie mogłem oczywiście zapomnieć o opcji z wyjazdem nad morze. To właśnie tam podczas sezonu jest mnóstwo opcji na zorganizowanie niezapomnianej imprezy.

19. Wypad nad jezioro

Jeżeli planujecie wieczór panieński na spokojnie, to udajcie się nad jezioro, wynajmijcie domki, w których możecie zorganizować spokojniejszą imprezkę.

20. Rejs statkiem lub katamaranem

Często spotykana atrakcja na wieczorach panieńskich w Szczecinie, to rejs statkiem lub katamaranem. Podczas rejsu można wznosić już pierwsze toasty i zacząć zabawę.

21. Wypak na biwak

Wypad pod namioty, to kolejna fajna opcja na wieczór panieński. Można jechać na specjalne pole namiotowe lub zorganizować biwak na dzikiej plaży.

22. Wyjście na balety

Jedna z najpopularniejszych form spędzania wieczoru panieńskiego to rezerwacja loży w jednym z ulubionych klubów tanecznych. Warto dokonać rezerwacji przed imprezą, ponieważ może zdarzyć się sytuacja, gdzie przyjdziecie do klubu i nie będzie nawet gdzie usiąść.

23. Spotkanie w pubie

Zarezerwujcie stolik w ulubionym pubie panny młodej i porozmawiajcie przy ulubionym piwie lub drinku.

24. Wynajęcie zabytkowego pojazdu

Przejazd zabytkowym pojazdem przez miasto, to kolejna ciekawa propozycja na wieczór panieński. Jest wiele firm, które oferują przejażdżki np. Dyskotekową Nysą lub Żukiem.

25. Wynajęcie tramwaju

W wielu miastach istnieje możliwość wynajęcia tramwaju. Możecie ustalić czas jazdy, trasę, po której chcecie się poruszać. Warto zadbać wcześniej o dekoracje.

26. Wynajęcie limuzyny

Coraz mniej popularna opcja, ale kiedyś robiła wrażenie. Od czasu do czasu znajdą się jeszcze fani przejażdżki i imprezy w tego typu autach.

27. Personalizowana odzież lub gadżety dla wszystkich

Fajną pamiątką mogą być specjalnie personalizowane koszulki dla panny młodej i wszystkich uczestniczek. Również ciekawą opcją mogą być szklanki, kubki lub kieliszki z grawerem, które każda z Was będzie mogła zabrać ze sobą na pamiątkę.

28. Gry i zabawy przegotowane przez uczestniczki

Każdy z zaproszonych musi przygotować quiz, zagadkę lub jakąś konkurencję. Następnie wplećcie wszystko w harmonogram dnia tak, żeby poprzeplatać tym inne zabawy.

29. Zakup śmiesznych gadżetów dla przyszłej panny młodej

Opcja na udekorowanie imprezy oraz wszystkich uczestniczek wieczoru panieńskiego.

30. Kupno lub wypożyczenie instaxa

Fajną opcją jest zakup lub wypożyczenie instaxa i dokumentowanie całego przebiegu dnia. Na koniec wszystkie zdjęcia wraz z życzeniami można powklejać do specjalnej księgi gości i podarować pannie młodej na pamiątkę.

31. Wyjazd do wesołego miasteczka lub parku rozrywki

Kolejna ciekawa propozycja to park rozrywki typu Energy Landia.

32. Wypad na karaoke

Jeżeli chcecie miło spędzić czas, pomyślcie nad wynajęciem loży w klubie karaoke. Dobra zabawa gwarantowana.

33. Kręgielnia

Kolejna ciekawa propozycja na spędzenie wieczoru panieńskiego.

34. Przebierana impreza

Jeżeli organizujecie imprezę w domu lub apartamencie, można pomyśleć nad zorganizowaniem balu przebierańców. Nie zapomnijcie przygotować też stroju niespodzianki dla panny młodej.

35. Rowery wodne

Kolejna propozycja na spędzenie aktywnie czasu na wodzie. Jeżeli jesteście nad jeziorem, udajcie się koniecznie na przejażdżkę rowerami wodnymi.

36. Rejs promem

Rejs imprezowym promem, to doskonała opcja na zorganizowanie świetnej imprezy. Następnego dnia macie dla siebie czas na zwiedzenie np. Szwecji, a wieczorem powrót z kolejną dyskoteką.

uslugodawcy na slub 1
fot: www.michalwoloszyn.pl

Mam nadzieję, że zaprezentowane inspiracje pomogą Ci w organizacji wieczoru panieńskiego. Do planu dnia możesz wybrać kilka najlepszych.

Jeżeli zostałaś poproszona o świadkowanie, warto zapoznać się z najważniejszymi obowiązkami jakie na Ciebie spadły 🙂 Obowiązki świadkowej na ślubie i weselu – [10 zadań]

Leave a Reply