usługodawcy na ślub

Usługodawcy na ślub – [7 miejsc] Gdzie szukać usługodawców na ślub i wesele ?

Usługodawcy na ślub – Gdzie szukać usługodawców ślub i wesele ?

Zaczynasz planować wesele ? Masz zaklepaną salę, ale nie wiesz jak się zabrać za poszukiwanie usługodawców ? W dzisiejszym wpisie przedstawiam 7 miejsc, w których się poukrywali.

1. Polecenia i rekomendacje znajomych.

Jednym z mocniejszych kanałów poszukiwania usługodawców na ślub jest poczta pantoflowa. Widzieliście na profilach swoich znajomych piękne zdjęcia lub filmiki ? Może warto zapytać, kto u nich wykonywał reportaż ślubny i czy są zadowoleni z całokształtu współpracy ? Szczera rekomendacja może ułatwić poszukiwania, więc warto z niej skorzystać.

2. Wyszukiwarka google.

Jedna z popularniejszych form poszukiwania usługodawców na ślub to pytanie do “Wujka Google”. Wpisując frazę np. Fotograf Ślubny Szczecin, otrzymacie strony najlepiej wypozycjonowanych fotografów. To samo dotyczy również innych usługodawców. Warto jednak przekopać się przez więcej niż pierwsze 3 strony z wynikami, ponieważ wielu ciekawych usługodawców traktuję wyszukiwarkę i pozycjonowanie strony po macoszemu, stąd nie tak łatwo tam ich odnaleźć.

usługodawcy na ślub
fot: www.michalwoloszyn.pl

3. Instagram.

Kolejnym miejscem, w którym pochowali się Usługodawcy na ślub, to Instagram. W czasach gdy prowadzenie strony firmowej na Facebooku powoli traci sens, większość usługodawców swój wolny czas poświęca na obecność na Instagramie. Jest to medium, za którym osobiście nie przepadam, ale brak obecności byłoby totalną ignorancją z mojej strony. Jak odnaleźć usługodawcę na tej platformie ? Wystarczy wyszukać po hasztagu np. #kamerzystaszczecin i wyskoczą nam zdjęcia, filmiki i możemy znaleźć coś dla siebie.

4. Grupy na Facebooku.

Facebook pomału umiera, ale grupy Facebookowe mają się bardzo dobrze. Warto dołączyć do kilku i tam opublikować wpis z terminem wesela, miejscem oraz innymi szczegółami dotyczącymi waszej uroczystości. Pod spodem w komentarzach spodziewaj się setek ofert od wolnych usługodawców w tym dniu. Warto robić oddzielny wpis, do każdego z usługodawców.

Pamiętaj, że wielu najlepszych usługodawców nie ogłasza się na tego typu grupach. Ja też pojawiam się tam bardzo rzadko z uwagi na pełne kalendarze.

5. Youtube.

Kolejnym miejscem, gdzie ukryli się usługodawcy ślubni, jest Youtube.pl. Jest to świetna platforma, na której możemy zobaczyć teledyski ślubne kamerzystów, oraz sprawdzić orkiestrę lub DJ w boju.

6. Targi ślubne.

Jako fotograf nie korzystałem z tego typu reklamy, ale mimo to zachęcam Cię, żeby odwiedzić targi odbywające się w Twojej okolicy. To idealne miejsce, żeby spotkać się twarzą w twarz z Twoim usługodawcą i zamienić parę zdań. Praktycznie można załatwić wszystko w jednym miejscu.

pokaz barmański
fot: www.michalwoloszyn.pl

7. Polecenia od innych usługodawców.

Jeżeli twój usługodawca ma już zajęty termin, to warto zapytać go, czy może polecić kogoś innego, kto również w profesjonalny sposób obsłuży Was na weselu. Mimo rekomendacji koniecznie sprawdźcie sami czy polecony usługodawca spełnia Wasze wymagania. Często dochodzi do sytuacji, gdzie np. Dj, poleca fotografa, dlatego, że dobrze mu się z nim współpracowało i rozmawiało, ale nie ma kompletnie pojęcia o zdjęciach.

Podsumowanie.

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi bez problemu uporasz się z doborem usługodawców weselnych. Zachęcam Cię również do przeczytania poradnika: Jak zorganizować wesele ?

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *