Co może zepsuć film weselny ?

Co może zepsuć film weselny ? Wiele par młodych o tym nie wie !

Dzisiejszy tytuł mocno clickbaitowy, ale temat jest bardzo ważny, dlatego zdecydowałem się na takie posunięcie. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twój film z weselny wyglądał dobrze, koniecznie sprawdź swojego DJ lub orkiestrę przed podpisaniem umowy.

Co może zepsuć film weselny ?

Podczas organizacji swojego wymarzonego wesela, pary młode wybierają swoje wymarzone sale, dodatkowo inwestują bardzo dużo pieniędzy w dekoracje i dbają o każdy detal. Dzięki temu przyjęcie weselne wygląda wyjątkowo i dobrze by było, żeby tak samo było na zdjęciach oraz filmie.

Żeby można było pokazać trud włożony w przygotowanie, sali potrzebne jest do tego estetyczne i pasujące oświetlenie. Świadomość usługodawców zajmujących się oprawą muzyczną jest na szczęście coraz większa, ale zdarzają się dj lub zespoły, które oświetlenie mają hmmm no sami wiecie gdzie.

Film weselny
fot: http://www.michalwoloszyn.pl oświetlenie : https://djkapitan.pl/

Przebrzmiała pieśń – Lasery

Czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu, ale niektórzy zatrzymali się na etapie sprzed kilkunastu lat i dalej oświetlają parkiet laserami, które tworzą beznadziejne efekty. O ile na zdjęciach przy odpowiednich umiejętnościach wykreowania światła można sobie z tym poradzić, to na filmie niestety poucinane głowy i mnóstwo kolorowych plamek na twarzach wyglądają tragicznie.

Pomijając walory estetyczne, przejdźmy do zagrożeń, jakie niosą za sobą. Okulistą nie jestem, więc nie wypowiem się czy są szkodliwe dla naszych oczu, ale powiem, jak mogą zniszczyć sprzęt foto – video.

Przy nowoczesnych aparatach w chwili zrobienia zdjęcia, jeżeli strumień lasera zostanie skierowany prosto w soczewkę, to wypala się fragment matrycy i od tej pory każde kolejne zdjęcie będzie już z czarną plamką. Aparat jest uszkodzony, a naprawa jest bardzo kosztowna. To samo dotyczy filmowców, bo czasy, gdzie pracowało się na kamerach VHS, już dawno minęły i obecnie nagrywa się na aparatach bezusterkowych.

W związku z powyższym, standardem jest zapis w umowach o zakazie używania laserów przez DJ lub orkiestrę.

Stanowisko pracy DJ.

Stanowisko pracy dj chcąc nie chcąc będzie bardzo często pojawiało się na filmie i dlatego warto poprosić przed podpisaniem umowy o pokazanie zdjęcia, jak będzie wyglądało po rozłożeniu. Wtedy możecie zadecydować czy nie będzie gryzło się z wystrojem Waszej sali. Na szczęście czasy gdzie dj rozkłada się na stole wypożyczonym z sali już mijają.

film weselny
fot: http://www.michalwoloszyn.pl oświetlenie : https://djkapitan.pl/

Sprawdź oświetlenie Dj lub Zespołu w akcji.

Można to łatwo sprawdzić na stronie lub mediach społecznościowych usługodawcy, wyszukać w google w zakładce grafika, lub odnaleźć reportaże fotografów z wesel, na których Wasz usługodawca zajmował się oprawą muzyczną.

film weselny
fot: http://www.michalwoloszyn.pl

Co może zepsuć film weselny ? – Podsumowanie

Podsumowując, zakałą filmowców jest beznadziejne oświetlenie parkietu, więc jeżeli zależy Wam na tym, żeby wasz film weselny był piękny, zwróćcie uwagę na set oświetleniowy. Jeżeli macie pytania to piszcie w komentarzu.

Zachęcam Cię również do przeczytania artykułu : https://www.weselnieowszystkim.pl/kamerzysta-na-wesele/

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *