kolorowe jeziorka

Kolorowe Jeziorka – Najlepsze miejsca na sesje #1

Kolorowe Jeziorka – Najlepsze miejsca na sesje #1

Dzisiaj rozpocząłem właśnie serię wpisów pt. “Najlepsze miejsca na sesję”. Będę opisywał tutaj wszystkie ciekawe z miejscówki, w których udało mi się fotografować i są godne polecenia. Na pierwszy ogień przenosimy się do Rudaw Janowickich, gdzie w Rudawskim Parku Krajobrazowym położone są Kolorowe Jeziorka.

Spis treści:

  1. Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich.
  2.  Kiedy najlepiej jechać na sesję nad Kolorowymi Jeziorkami ?
  3. Sesja ślubna Kolorowe Jeziorka – koszt.
  4. Ile trwa sesja ślubna przy Kolorowych Jeziorkach.
  5. Czy można tam coś zjeść ?
kolorowe jeziorka Rudawy Janowskie 6
fot: www.michalwoloszyn.pl

1.Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich.

W południowo- zachodniej części Polski, między Jelenią Górą a Wałbrzychem w gminie Marciszów znajduję się Rudawski Park Krajobrazowy, w którym możemy podziwiać leśne jeziora zabarwione minerałami.  Miejsca, które koniecznie trzeba wykorzystać do sesji to:

  •  Żółte Jeziorko 

Pierwszy etap podróży to niewielki zbiornik wodny nazwany Żółtym Jeziorkiem.  Jako jeziorko, nie wygląda rewelacyjnie, ale otoczenie skałami dookoła sprawia, że robi ogromne wrażenie.  Do kolejnego etapu można przedostać się jaskinią.

kolorowe jeziorka Rudawy Janowskie 1
fot: www.michalwoloszyn.pl
  • Purpurowe Jeziorko

Tuż obok Żółtego Jeziorka znajduję się prawdziwy gwóźdź programu, czyli Purpurowe Jeziorko.  Miejsce magiczne, o którym w życiu bym nie pomyślał, że znajduję się w Polsce.  Warto tutaj zatrzymać się na dłużej i wykorzystać cały potencjał, ponieważ dalsza część trasy, jest widowiskowa, ale nie aż tak.

kolorowe jeziorka Rudawy Janowskie 11
kolorowe jeziorka Rudawy Janowskie 9
kolorowe jeziorka Rudawy Janowskie 4
kolorowe jeziorka Rudawy Janowskie 10
fot: www.michalwoloszyn.pl
  • Błękitne Jeziorko.

Żeby dojść do kolejnego punktu – czyli Błękitnego Jeziorka czeka nas mała wspinaczka górska.  Warto mimo wszystko się poświęcić, bo będziemy spacerowali lasem z wystającymi korzeniami drzew. Warto zatrzymać się na chwilę i zrobić tam kilka ujęć. Po spacerku naszym oczom ukaże się Błękitne Jeziorko, które ma kolor szmaragdowy.

kolorowe jeziorka Rudawy Janowskie 12
kolorowe jeziorka Rudawy Janowskie 7
fot: www.michalwoloszyn.pl

Moje dwie wizyty w Rudawskim Parku Krajobrazowym skończyły się na wyżej opisanych trzech jeziorkach. Warto jednak pamiętać, że to nie koniec szlaku i można udać się dalej. Jeżeli macie jeszcze czas i siłę, to po krótkim spacerze dotrzecie do kolejnego przystanku, czyli  Zielonego Jeziorka.  Jest to niewielki zbiornik wodny, ale ma też swój urok. Kolejny punkt na szlaku to szczyt góry Wielka Kopa 871 m.n.p.m. Bo zdobyciu szczytu i odwiedzeniu wszystkich punktów możecie śmiało wracać na parking.

2. Kiedy najlepiej jechać na sesję nad Kolorowymi Jeziorkami ?

Jeżeli chodzi o najlepszą porę roku, to na sesję warto wybrać się wiosną lub jesienią. Wtedy turystów jest zdecydowanie mniej i sesja pójdzie dużo sprawniej. Najlepsze godziny, to oczywiście okolice wschodu i zachodu słońca. W ubiegłym roku fotografowałem na terenie Kolorowych Jeziorek dwukrotnie i były to sesje jesienne. W okresie intensywnej suszy, lepiej przełożyć sesję na inny termin. Część zbiorników ma obniżony poziom wody i niestety nie jest już tak efektownie.

3. Sesja ślubna Kolorowe Jeziorka – koszt.

Niestety jak za większość fajnych miejsc w Polsce trzeba zapłacić, żeby uzyskać zgodę na wykonanie sesji zdjęciowej. Koszt to 150 zł i zawiera miejsce na parkingu strzeżonym oraz udostępnienie przyczepy kempingowej, w której pary mogą się przebrać.  Mimo dość wysokiej ceny, uważam, że miejsce jest warte każdych pieniędzy.

kolorowe jeziorka Rudawy Janowskie 5
fot: www.michalwoloszyn.pl

4. Ile trwa sesja ślubna przy Kolorowych Jeziorkach ?

Żeby obejść wszystkie miejsca i wrócić dobrze by było przeznaczyć około 4-5 godzin. Najwięcej czasu zajmie Wam fotografowanie przy Purpurowym Jeziorku, ponieważ jest główną atrakcją tego miejsca.  Warto również zatrzymać się na kilka zdjęć w lesie podczas przemieszczania się między jeziorkami.

5. Czy można tam coś zjeść ?

W okresie wakacyjnym otwarte są punkty, gdzie można zjeść coś ciepłego i napić się kawy. Jeżeli jednak wybieracie się tam poza sezonem, warto zabrać prowiant ze sobą, bo wszystko w okolicy jest zamknięte.

Dziękuję bardzo za przeczytanie artykułu. Mam nadzieję, że pomógł Ci w podjęciu decyzji o zorganizowaniu sesji ślubnej w Rudawach Janowskich.  Kolorowe Jeziorka są zdecydowanie moim ulubionym miejscem na sesję fotograficzną. Chętnie wysłucham Waszych propozycji, więc jeżeli znacie ciekawe miejsca, to wymieńcie je w komentarzu :).

Jeżeli mieszkasz na terenie województwa zachodniopomorskego zapraszam Cię do zapoznania się z miejscami na sesje w tamtych rejonach.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *