sesja ślubna na rugii

Sesja Ślubna na Rugii – Najlepsze miejsca na sesje #2

Sesja Ślubna na Rugii – Najlepsze miejsca na sesje #2

Czytasz właśnie drugą część serii – Najlepsze miejsca na sesję. Tym razem opowiem kilka słów na temat magicznego miejsca, jakim jest największa niemiecka wyspa Rugia. Jest to jedno z ciekawszych miejsc, w których miałem okazję fotografować.

Spis treści:

 1. Rugia –  sesja ślubna na Rugii
 2. Gdzie udać się na sesję na Rugii ?
 3. Sassnitz Park Narodowy Jasmund
 4. Gdzie zaparkować samochód na Rugii ?
 5. Kiedy najlepiej wykonać sesję na Rugii ?
 6.  Gdzie można założyć suknię ślubną w Sassnitz ?
 7. Inne ciekawe miejsca na wyspie Rugia

1. Rugia – sesja ślubna na Rugii

Pamiętam jak, pewnego dnia poszukując ciekawych miejsc na sesję trafiłem na galerie zdjęć z niemieckiej wyspy Rugia.  Dzika plaża, powyrywane z korzeniami drzewa oraz jasne kredowe klify zrobiły na mnie ogromne wrażenie.  Pierwsze co zrobiłem, to odpaliłem mapy googla i sprawdziłem, jak daleko znajduje się te magiczne miejsce.  Okazało się, że to raptem 2,5-3h drogi samochodem i to po niemieckich autostradach i drogach ekspresowych. Trasa przyjemna, ale trzeba uważać na prędkość, bo radarów jest od groma, szczególnie po wjeździe na wyspę.  Jeszcze w tym samym roku udałem się tam na sesję i każdego sezonu wracałem wielokrotnie.

sesja slubna na rugii 3
fot: www.michalwoloszyn.pl

2. Gdzie udać się na sesję na Rugii ?

Rugia to ogromna wyspa i nie sposób objechać ją w trakcie jednej sesji. Podczas moich wizyt udało mi się znaleźć i zbadać dwa miejsca. Pierwsze, to widoczny na fotografiach w tym artykule  National Park Jasmund. Drugie miejsce to przylądek Kap Arkona na północy – idealny na zachody słońca.

3. Sassnitz Park Narodowy Jasmund

Na Kap Arkone dotarłem tylko raz, ale niestety oberwanie chmury uniemożliwiło wykonanie zdjęć i nie było mowy o ujrzeniu pięknego zachodu słońca, który jest wizytówką tego miejsca. Natomiast jeżeli chodzi o Park Narodowy Jasmund, to jest to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce na całej Rugii.  Po krótkim spacerku przez lasy bukowe w końcu docieramy do plaży, gdzie można wykonać naprawdę rozmaitą sesję.

sesja ślubna na Rugii
fot: www.michalwoloszyn.pl

4. Gdzie zaparkować samochód na Rugii ?

Decydując się na Park Krajobrazowy w Sassnitz najlepiej udać się na ulicę Weddingstrasse (przypadek ?) i tam zaparkować pojazd wzdłuż ulicy na wolnym miejscu.

5. Kiedy najlepiej wykonać sesję na Rugii ?

Jeździłem na Rugię wiosną, latem oraz późną jesienią i każda z tych pór roku ma swój urok. Jeżeli liczymy na zachód słońca w Sassnitz, to niestety muszę Was rozczarować, ale szanse są małe, ponieważ słońce chowa się za klifami. Plus jest taki, że mamy miękkie światło nawet 2,5 godziny przed zachodem.  Jeżeli szukacie jednak urokliwego światła, to sesja ślubna na Rugii o wschodzie słońca będzie idealnym rozwiązaniem.

sesja slubna na rugii 5
fot: www.michalwoloszyn.pl

6. Gdzie można założyć suknię ślubną w Sassnitz ?

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie najlepiej się przebrać, to przedstawię Tobie trzy rozwiązania.

 • Stacja paliw po wjeździe do Sassnitz – Nie jest to może bardzo komfortowe miejsce, ale zawsze to jakieś wyjście. Jak to w Niemczech bywa, trzeba najpierw udać się do pracownika stacji i poprosić o klucz do toalety, a następnie zabrać suknię do toalety i tam się przygotować do sesji.
 • Pary często decydują się na ubieranie w lesie zaraz przy WeddingStrasse. Jest tam dość sporo intymnych miejsc, więc nie będzie z tym problemu.
 • Niektóre panny młode zakładają suknie w domu i jadą na miejsce już przygotowane. Nie jest to zbyt komfortowe, ale zawsze to jakieś rozwiązanie.
sesja slubna na rugii 7
fot: www.michalwoloszyn.pl

Dziękuję za poświęcony czas. Mam nadzieję, że artykuł “Sesja Ślubna na Rugii’ był dla Ciebie przydatny i pomógł w zorganizowaniu sesji na Rugii. Jeżeli chcesz o coś zapytać lub zasugerować, to zachęcam do pozostawienia komentarza pod artykułem “Sesja ślubna na Rugii”.

Jeżeli chcesz obejrzeć przykładową sesję ślubną, jaką wykonałem na Rugii, to zapraszam na moją stronę ślubną – Sesja Ślubna Na Rugii.

Zapraszam również do obejrzenia innych miejsc z cyklu “najlepsze miejsca na sesje” Kolorowe Jeziorka – Najlepsze miejsca na sesje #1

Jeden komentarz

 1. myślę, że Niemcy są bardzo nie docenianym Państwem ze swoja naturą, przyrodą i architekturą, a jak widać można tam znaleźć bardzo wiele pięknych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *