przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu – Gdzie najlepiej przygotować się w dniu ślubu ?

Przygotowania do ślubu – Gdzie najlepiej przygotować się w dniu ślubu ?

Przygotowania do ślubu są nieodzownym elementem harmonogramu w dniu ślubu. Część par unika ich jak ognia, ale w większości przypadków są bardzo ważnym elementem dnia i młodzi nie wyobrażają sobie, żeby nie ująć tego na zdjęciach i filmie. Istotne jest, żeby wcześniej zaplanować gdzie odbędą się przygotowania i w jakiej będą formie.

Niektórzy chcą na zdjęciach statyczne i ustawiane zdjęcia, na których podkreślone zostaną czynności wykonane podczas ubioru, takie jak np. zapinanie sukni, zakładanie muchy. Coraz bardziej popularne stają się przygotowania na pełnym luzie, gdzie na miejscu przebywa mnóstwo osób, jest wesoło i radośnie i wszystko dzieje się naturalnie. Nic tak nie rozładowuje stresu, jak gruba najbliższych znajomych lub rodzina.  Jeżeli chodzi o miejsce to najczęściej można spotkać kilka opcji.

Spis treści:

  1. Przygotowania na sali weselnej
  2. Przygotowania do ślubu w jednym mieszkaniu.
  3. Przygotowania do ślubu osobno (w dwóch różnych miejscach).
  4. Przygotowania w hotelu.
  5. Czy udać się na makijaż i fryzurę do salonu, czy umówić wizażystkę i fryzjerkę na miejsce przygotowań ?

1. Przygotowania na sali weselnej.

Ostatnio coraz bardziej popularna i wygodna opcja. Narzeczeni już dzień wcześniej przyjeżdżają ze swoimi świadkami, druhnami na salę weselną i następnego dnia na spokojnie rozpoczynają przygotowania. Zaletą jest to, że można dopilnować dekorowanie sali oraz przygotowanie dodatkowych atrakcji itp. Dzięki przygotowaniom w jednym miejscu ułatwioną pracę ma obsługa foto i video, bo nie muszą przemieszczać się i więcej czasu poświęcają młodym. Kolejną zaletą jest to, że nie trzeba sprzątać i przygotowywać mieszkania, a w dniu ślubu jest na to naprawdę mało czasu.

Wybierając przygotowania do ślubu na sali weselnej, warto rozeznać się, czy w okolicy jest jakieś piękne miejsce w plenerze np. ogród, jeziorko, rzeka. Przygotowania w plenerze wyglądają pięknie na filmie i zdjęciach.  Dzięki przygotowaniom na sali materiał zdjęciowy podczas oglądania jest bardziej spójny.

przygotowania do slubu 8
przygotowania do slubu 6
przygotowania do slubu 5
fot. www.michalwoloszyn.pl

2. Przygotowania do ślubu w jednym mieszkaniu.

Dość często wybierana opcja to przygotowania do ślubu w jednym mieszkaniu lub domu. Jest to wygodne dla obsługi foto i video, ale również dla przyszłej pary młodej.  Macie siebie pod ręką i często pozwala to rozładować stres. Jeżeli nie chcecie “wpaść na siebie” i zepsuć sobie pierwsze widzenie to jeden z małżonków może śmiało ubrać się na ogrodzie, jeżeli oczywiście jest taka opcja.

przygotowania do slubu 9
fot. www.michalwoloszyn.pl

3. Przygotowania do ślubu osobno (w dwóch różnych miejscach).

Opcja tradycyjna i często spotykana.  Przy wyborze dwóch różnych miejsc na przygotowania trzeba liczyć się z tym, że Pan młody musi ubrać się dużo wcześniej i cierpliwie czekać, aż fotograf i filmowcy pojadą do narzeczonej i ogarną materiał.

36 1
fot. www.michalwoloszyn.pl

4. Przygotowania w hotelu

W przypadku gdy nie ma możliwości rezerwacji noclegów na sali, a młoda para nie chce ubierać się w mieszkaniu, to wynajmują pokoje w hotelu i tam wszystko organizują. Opcja bardzo wygodna i jeżeli hotel jest w fajnym klimacie to materiał zdjęciowy również będzie ciekawy.

przygotowania do slubu 3
fot. www.michalwoloszyn.pl

5. Czy udać się na makijaż i fryzurę do salonu czy umówić wizażystkę i fryzjerkę na miejsce przygotowań ?

Częściej spotyka się makijażystki i fryzjerki dojeżdżające pod wskazane miejsce gdzie, odbywają się przygotowania do ślubu. Jest to o tyle wygodniejsze dla panny młodej, że na każdym etapie przygotowań można nanieść szybkie poprawki, jeżeli coś z makijażem lub fryzurą jest nie tak.  Jeżeli salon makijażu i salon fryzjerski są rozmieszczone w różnych miejscach, to dodatkowo tracisz czas na przemieszczanie się.

Byłem w szoku, jak spotykałem panny młode, które wstawały w dniu ślubu o 5 rano, żeby pojechać na makijaż. Skąd później wziąć energię na tak intensywny dzień ? 🙂

Wymieniłem cztery najczęściej spotykane opcję, teraz Wy wybierzcie tę, która będzie Wam najbardziej odpowiadała. Pamiętajcie też, że warto poświęcić kilka minut po przygotowaniach na zorganizowanie pierwszego widzenia, czyli tzw. firstlooka. Dokładnie na ten temat rozpisywałem się w artykule First Look – Pierwsze widzenie pary młodej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *